Člověk v tísni přišel o svého blízkého kolegu z města Idlíb, boje na severu Sýrie eskalují

Publikováno: 22. 11. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni přišel o svého blízkého kolegu z města Idlíb, boje na severu Sýrie eskalují
© ČvT archiv

Boje v syrských provinciích Aleppo a Idlíb za poslední dva týdny výrazně zesílily. Za jediný den zde byly zaznamenány stovky leteckých útoků, které bez výjimky ničily infrastrukturu i domovy civilistů.

Dne 15. listopadu oznámilo Rusko zintenzivnění vojenských útoků, které vyústilo v silnější bombardování provincií Aleppo a Idlíb. V ten samý den zasáhlo jen Idlíb celkem 250 leteckých střel. Desítky nevinných civilistů při tom přišly o život. S hlubokým zármutkem oznamujeme, že byl zabit také Hudhayfa Nihad Ibrahim, který pracoval v jedné ze syrských škol podporovaných Člověkem v tísni.

Hudhayfa byl zabit při bombardování 16. listopadu společně se svou matkou ve vesnici Batbu na západ od Aleppa. Hudhayfa pocházel z města Hamá, odkud utekl, aby našel bezpečnější místo pro svou rodinu. Našel si práci v idlíbské škole Talleda, kde věnoval veškerý svůj čas a úsilí zprostředkování psychologické podpory místním dětem.

Budeme na něho vzpomínat nejen pro jeho charakter a respekt k ostatním, ale také pro jeho ojedinělý smysl pro humor a oddanost všem dětem ze školy Talleda. Hudhayfa byl nejen kolegou, ale také přítelem pro své kolegy a studenty, se kterými pracoval. Bude nám všem velice scházet. Dnes za něho náš tým v Sýrii držel minutu ticha, kdy si připomněl Hudhayfovo úsilí v boji o lepší život i budoucnost syrských dětí. Čest jeho památce.

Autor: ČvT

Související články