Člověk v tísni pro školy

Publikováno: 15. 12. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Člověk v tísni pro školy
© archiv ČvT

Od září do prosince 2017 proběhlo deset workshopů na ústeckých školách. I v roce 2018 přicházíme s nabídkou bezplatných workshopů pro deváté třídy ZŠ, střední školy, odborné učiliště a další zařízení pro mládež v Ústí nad Labem. A teď malá ochutnávka z naší nabídky.

Workshop ŠITKREDIT – Dluhy, půjčky, exekuce, … Strašáci dnešní doby. V Čechách něco z toho řeší skoro každá rodina. Čert by se ale v těch pojmech vyznal. Na workshopu Šitkredit se tomu podíváme na zoubek. Workshop zaměřený na téma zadlužení a dluhovou problematiku obecně, jehož součástí je představení a osvětlení celého finančního procesu od podepsání půjčky až po vymáhání dluhu prostřednictvím exekuce. Zdrojem příkladů z praxe je dokument Šitkredit, který nabízí pohled do zákulisí praktik firem půjčujících peníze bez ručitele na vysoký úrok a důsledky, se kterými se dlužníci musí potýkat. Workshop je zakončen debatou a reflexí nad otázkami, které účastníky napadají.

Kdo jsem a čím budu? Otázka, na kterou jsme ve svém životě narazili jistojistě každý. Minimálně v deváté třídě základní školy po nás chtěli, ať se nad ní zamyslíme a vybereme si, co bude dál. Půjdu studovat? Jaké mám možnosti, co vlastně od života chci? Není to vůbec lehké období. Na workshopu Kdo jsem a čím budu se nad touto otázkou zamyslíme do hloubky a pokusíme se zorientovat, hlavně každý sám v sobě… Co rád a nerad dělám ve volném čase a proč? Jaké mám vlastnosti, jaký temperament? Jak mi to jde/nejde ve škole? Co chci studovat po ZŠ? Jak vidím svou budoucnost? Jak si představuji svůj život, abych byl spokojený a co pro to všechno můžu udělat? Workshop je vhodný pro deváté třídy ZŠ.

Finanční gramotnost – Příjmy, výdaje, rodinný rozpočet, umíte zacházet s penězi? Jak se rodina nebo i vy sami můžete dostat do dluhů? Na takové i další otázky narazíme na workshopu o finanční gramotnosti. A když už budeme u těch otázek a odpovědí, zkusíme si i sestavit měsíční rodinný rozpočet.

Rádi uděláme workshop i na Vaší škole. Kontakt: Michala Sedláčková, tel. 777 367 871, michala.sedlackova@clovekvtisni.cz.

Autor: Michala Sedláčková, kariérní poradkyně

Související články