Člověk v tísni snídal s Novou. Koordinátorka Tereza Hronová popisovala zamrzlý konflikt na Ukrajině

Publikováno: 8. 11. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Člověk v tísni snídal s Novou. Koordinátorka Tereza Hronová popisovala zamrzlý konflikt na Ukrajině
© Foto: Snídaně s Novou

Mediální koordinotárka Člověka v tísni Tereza Hronová navštívila 7.11. studio Snídaně s Novou, kde odpovídala na dotazy moderátorů Nikoly Čechové a Milana Peroutky. Rozhovor se týkal konfliktu na východní Ukrajině a humanitární mise, kterou tam Člověk v tísni už více než 5 let provozuje.

Hronová odpovídala například na otázku, co si o válce myslí místní obyvatelé, které konflikt na východní Ukrajině denodenně postihuje.

"Ať bychom se zeptali kohokoliv, kdo žije v blízkosti fronty, tak vám řekne jediné - že si přeje, aby ta válka skončila. Je jim v podstatě už jedno, kdo za to může a jak to začlo, ale prostě chtějí, aby byl mír. Protože lidé, co tam žijí, jsou hodně často právě důchodci, kteří z různých důvodů neodešli nebo to jsou lidé, kteří na to neměli peníze. Hodně často jsou to maminky samoživitelky."

Celý vstup ze Snídaně s Novou si prohlédněte níže. Rozhovor začíná v 1:12:55 (nejprve se spustí reklama a až potom video)

Tereza Hronová nebyla do studia pozvána náhodou, nedávno totiž spolu s moderátorkou Snídaně Nikolou Čechovou (známou též jako Shopaholic Nicol) absolvovala cestu po východní Ukrajině. Cestu si můžete prohlédnout na Instagramu.


Autor: Snídaně s Novou a Člověk v tísni

Související články