Člověk v tísni vyhlásí vítěze komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět

Publikováno: 30. 10. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Člověk v tísni vyhlásí vítěze komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět
©

Již v sobotu 1. listopadu budeme znát vítěze 4. ročníku komiksové soutěže pro studenty základních a středních škol Bohouš a Dáša mění svět. Nebuď Guma a zapoj se taky! Komiksovou soutěž každoročně vyhlašuje vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni.

Letos bylo do soutěže zasláno 149 komiksů, na kterých pracovalo 269 studentů a studentek ze 43 škol. Tématem 4. ročníku soutěže byla potravinová bezpečnost a jak to, co jíme, ovlivňuje svět. „Studenti se v komiksech věnovali podpoře zdravých a lokálních potravin, boji s obezitou a anorexií, upozornili na problém plýtvání potravin, ekologické souvislosti nebo na pracovní podmínky v továrnách nadnárodních korporací. Přestože téma bylo na zpracování poměrně obtížné, musím kromě uchopení tématu vyzdvihnout také výtvarné zpracování, originalitu a v několika případech i výrazný talent,“ říká koordinátorka soutěže z programu Varianty Zdeňka Kučerová.

Vítězné komiksy ve třech kategoriích – 1. stupeň základních škol, 2. stupeň základních škol a střední školy – budou slavnostně vyhlášeny v rámci 9. ročníku mezinárodního multimediálního festivalu Komiksfest! Slavnostní vyhlášení a předání cen autorům vítězných děl proběhne v sobotu 1. listopadu v 16 hodin v Meetfactory (Ke Sklárně 15, Praha 5). Do užšího výběru postoupilo 51 komiksů, které jsou až do 20. listopadu 2014 vystaveny v Langhans – Centru Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1). V porotě soutěže letos zasedli výtvarník Karel Jerie, středoškolská pedagožka Tereza Kocová a ředitelka programu Varianty spol. Člověk v tísni Petra Skalická.

V říjnu vydal vzdělávací program Varianty publikaci Bohouš a Dáša: Lednička plná potravin, která je již sedmou příručkou globálního rozvojového vzdělávání z cyklu Bohouš a Dáša. Příručka pro pedagogy přibližuje téma potravinové bezpečnosti pomocí komiksových příběhů a průvodci jednotlivých kapitol jsou hrdinové Bohouš a Dáša od kreslíře Karla Jerieho. Příručku si můžete stáhnout zde.

 

Kontakty pro média:

Zdeňka Kučerová, koordinátorka komiksové soutěže, program Varianty, Člověk v tísni

zdenka.kucerova@clovekvtisni.cz, tel. 776 678 971

Lucie Kundra, mediální koordinátorka vzdělávacího programu Varianty, Člověk v tísni

lucie.kundra@clovekvtisni.cz, tel: 778 400 769

Autor: Lucie Kundra

Související články