Liberec: Nízkoprahové kluby

Liberec: Nízkoprahové kluby

Člověk v tísni provozuje v Liberci nízkoprahové zařízení V Kleci. Jeho posláním je podpora dětí a mladých lidí, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Pomáháme dětem a mladým lidem překlenout období dospívání, které s sebou přináší řadu změn. Je spojené s touhou někam patřit, s někým chodit, prosadit se, najít vhodnou školu, zvolit povolání. Zajímáme se o to, co děti a mladí lidé prožívají, co řeší a jak si v tom počínají. Chceme, aby v tom nebyli sami.

Nabízíme prostor, kde mohou trávit svůj volný čas, zapojit se do společných aktivit, nebo přijít s vlastním nápadem a uskutečnit ho. Nabízíme jim vztah založený na důvěře a respektu. Usilujeme o to, aby děti a mladí lidé rozvíjeli své dovednosti a učili se přijmout odpovědnost za sebe i druhé.

Program klubů je ovlivněn věkem návštěvníků. Podporujeme děti a mladé lidi při plnění školních povinností, učíme je novým dovednostem a návykům, které budou moci v budoucnu samostatně použít. Snažíme se působit preventivně, poskytujeme informace, které slouží ke snížení rizik souvisejících s potenciálně ohrožujícím způsobem života. V případě potřeby pomáháme zvládat obtížné životní situace.

Poskytované služby:

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež "V Kleci"

Adresa: ul. Pionýrů 976, Liberec - Rochlice, 460 06

Kapacita: 10 - 15 dětí 

Věk: 10 -14 let a 15 do 20 let

Otevírací doba:

Po - Čt: 13:00 – 15:30 h (pro děti od 10 do 14 let)

Po - Čt: 16:00 – 18:30 h (pro mládež od 15 do 20 let)


TATO SLUŽBA JE V ROCE 2019 PODPOŘENA Z ROZPOČTU LIBERECKÉHO KRAJE


Celý text Méně textu

Jak dále pomáháme