Liberecký kraj: Nízkoprahové kluby

Liberecký kraj: Nízkoprahové kluby

© Foto: archiv ČvT

Člověk v tísni provozuje v Liberci nízkoprahové zařízení "VESMÍR". Jeho posláním je podpora dětí a mladých lidí, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Pomáháme dětem a mladým lidem překlenout období dospívání, které s sebou přináší řadu změn. Je spojené s touhou někam patřit, s někým chodit, prosadit se, najít vhodnou školu, zvolit povolání. Zajímáme se o to, co děti a mladí lidé prožívají, co řeší a jak si v tom počínají. Chceme, aby v tom nebyli sami.

Nabízíme prostor, kde mohou trávit svůj volný čas, zapojit se do společných aktivit, nebo přijít s vlastním nápadem a uskutečnit ho. Nabízíme jim vztah založený na důvěře a respektu. Usilujeme o to, aby děti a mladí lidé rozvíjeli své dovednosti a učili se přijmout odpovědnost za sebe i druhé.

Program klubů je ovlivněn věkem návštěvníků. Podporujeme děti a mladé lidi při plnění školních povinností, učíme je novým dovednostem a návykům, které budou moci v budoucnu samostatně použít. Snažíme se působit preventivně, poskytujeme informace, které slouží ke snížení rizik souvisejících s potenciálně ohrožujícím způsobem života. V případě potřeby pomáháme zvládat obtížné životní situace.


Poskytované služby:

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež "Vesmír"

Adresa: Chrastavská 266/16, Liberec - Nové Město, 460 01 Liberec

Kapacita: max. 15 dětí v jeden okamžik

Věk: 6 - 12 let a 13 - 20 let. Do 26 let věku individuální konzultace.

Otevírací doba:

Po - Čt: 13:00 – 16:00 (pro děti od 6 do 12 let)

Po - Čt: 16:30 – 18:30 (pro mládež od 13 do 20 let)

PÁ - 13:00 - 15:00 individuální konzultace

Do 26 let věku po předchozí domluvě individuální konzultace.


     
Celý text Méně textu

Jak dále pomáháme