Den otevřených dveří v Nejdku - Přijďte se k nám podívat

Publikováno: 15. 3. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Den otevřených dveří v Nejdku - Přijďte se k nám podívat
© Foto: Petra Bendíková

Předškolní klub Nejdík pořádá ve středu 22. března 2017 od 13 do 16 hodin den otevřených dveří. Klub je určen dětem ve věku 3 až 7 let a slouží jako příprava dětí na vstup na základní školu nebo na běžnou mateřskou školu. Otevřeno máme od pondělí do čtvrtka vždy od 8 do 12 hodin. Služby klubu i různé výlety s rodiči jsou zdarma, děti si nosí jen svojí svačinu.

Najdete nás v areálu Evangelické fary v Nejdku v ulici Husova. K dispozici máme část zahrady u fary, kam si s dětmi chodíme hrát. V klubu pak máme nejen stavebnice pro nejmenší, ale i různé hry, leporela, puzzle a stavebnice pro předškoláky. Také máme k dispozici matrace, míče, švihadla a další pomůcky na překážkové dráhy, které všechny děti moc baví.

Cílem naší práce je příprava dětí z nepodnětného prostředí na rovné šance pro vstup do vzdělávacího systému ČR. Proto zde máme různé učební pomůcky, hry a stavebnice, na kterých děti učíme základní pojmy a vlastnosti věcí. Pracujeme metodou Grunnlaget, která je založená na asociaci a pomocí níž se dokáží naučit základní vědomosti i děti ze sociálně nepodnětného prostředí.

S dětmi chodíme na adaptační pobyty do mateřské školky Nerudova, kde se děti učí, jak vše vypadá v běžné školce, jaké zvyky a pravidla zde děti mají a jak se k sobě chovají. Společně zpíváme písničky a děti si společně hrají. V plánu máme i nejrůznější výlety po okolí, do zoo nebo bazénu. Vše je hrazené z prostředků projektu K.O.Z.A (Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace), rodiče nic neplatí.

Tak vezměte maminky, tatínky, babičky a dědečky a přijďte si k nám ve středu 22. března zahrát.

 

  

 

 

Autor: Petra Bendíková, Terénní pracovník - pracovník v sociálních službách

Související články