Doučko v Chomutově

Publikováno: 29. 11. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Doučko v Chomutově
© archiv pracoviště

Doučování může být někdy pěkná dřina. To se vám snaží ve škole nalít do hlavy spoustu informací, a po vyučování se ještě dobrovolně snažit vylepšit své znalosti a prospěch na doučování?! S koncem školního roku to může být „o nervy“, písemky, diktáty, testy. Vidina vysvědčení, zamčené školy a letních prázdnin, to je to oč tu běží. Je fajn vědět, že se člověk může zlepšit svou pílí a vytrvalostí, ale občas to chce i „po práci legraci“. A tak jsme o letních měsících i my, v doučování trochu zvolnili. Přeci jen je, čas od času, potřeba vypnout od povinností a studijních příprav. A tak jsme klasické doučování vyměnili za návštěvu v knihovně, kde i v červenci bylo možno shlédnout výstavu IQLandia-hry a klamy.

IQLANDIA je moderní centrum zážitkového učení, tzv. science centrum, kde v centru dění je proces učení jednotlivce (na rozdíl od zážitkového vzdělávání, které popisuje interaktivní proces mezi učitelem a žákem). Byli jsme moc rádi, že Chomutvoská knihovna zajistila tuto výstavu a my tedy nemuseli za zážitky putovat až do Liberce v parnách letních dnech.

Výstava byla rozdělena do dvou částí. První se nacházela v Galerii Lurago a druhá v Oblastním muzeu v Chomutově. K vidění a vyzkoušení byly exponáty z různých oblastí jako je fyzika, biologie, zeměpis, matematika. Největší úspěch u dětí sklidil trojrozměrný obtisk těla a telefonování parabolou, která přenese šepot na druhou stranu místnosti, až do vzdálenosti dvaceti metrů. Zábavné odpoledne si užili nejenom děti, ale i dospělí dobrovolníci.
Autor: Petra Petržílová, koordinátorka vzdělávacích služeb

Související články