Druhé červencové úterý patřilo v Berouně indiánům

Publikováno: 4. 8. 2020 Doba čtení: 1 minuta
Druhé červencové úterý patřilo v Berouně indiánům
© Foto: Iveta Matoušková

Dvě náčelnice a pět bojovníků se sešlo na úpatí Městské hory, kterou následně vystoupali. Zde na pahorku se celé dopoledne neslo v duchu Apačů i Siuxů.

Po tom velkém výstupu se samozřejmě potřebovali bojovníci nejdříve posilnit a sníst něco ze svých zásob i darů indiánských bohů. Správný indián potřebuje nejdříve odění a tak jsme společně vyráběli malovaná trička a čelenky s barevnými pírky. Poté jsme se vyzdobili korálky a pomalovali si tváře (nejen bojovým) líčením. 

Městská hora pro ně už byla dobyta a náš kmen toužil vystoupat i na horu vyšší. S velkým nadšením indiáni tedy vyběhli na rozhlednu, ze které uviděli naše území tak, jak se na něj dívá sám Manitu. Na nedalekém hřišti si pak indiáni vyzkoušeli jízdu na divokých koních a bizonech v podobě lanovky či kolotoče.

 Pak už zbýval čas proměnit se opět na malé či větší děti a odejít domů s maminkami. Od těch jsme pak večer dostávaly s kolegyní zprávy o tom, jak děti byly nadšené a jak se těší na další akci. Z toho máme velkou radost a už plánujeme další setkání našich odvážlivců na další výlet.

Howgh
Iveta a Bára, vaše náčelnice...ehm..pardon, pracovnice podpory vzdělávání
Autor: Iveta Matoušková, Pracovnice Podpory vzdělávání

Související články