Filmem pro klima: natoč studentský film a získej grant na jeho realizaci

Filmem pro klima: natoč studentský film a získej grant na jeho realizaci

Publikováno: 21. 10. 2021 Doba čtení: 2 minuty

Jsi student SŠ nebo VŠ a zajímáš se o svět kolem sebe? Zúčastni se zdarma 3. a 4. prosince unikátního dvoudenního workshopu „Filmem pro klima“, vedeného zkušenými pedagogy a dokumentaristy v Kině Kavalírka (Praha 5). 

Tvůj tým získá navíc grant 10 000 Kč na realizaci filmu.

Co na workshopu vytvoříš?

V minimálně dvoučlenném studentském týmu budeš pracovat na scénáři a přípravě krátkého filmu (v délce 3 až 5 min) na téma klimatické změny. 

Ve svém filmu můžeš vyprávět o příčinách či následcích klimatické krize, prozkoumat opatření na ochranu klimatu v Česku nebo ve tvé škole – anebo sdílet svůj osobní příběh a pocity spojené s klimatickou změnou.

Po workshopu získá tvůj tým grant 10 000 Kč, díky němuž můžete dál pracovat na jeho realizaci a zdárném dokončení. Film může být natočenou jakoukoli (volnou) technikou. 

snímky nemusí skončit v šuplíku!

Když krátké filmy v týmu zrealizujete do 30. dubna 2022, můžou se použít třeba při přípravě výukových lekcí nebo při osvětě o změně klimatu.

Koho tam potkáš?

Zkušené lektorky Veronika Endrštová a Veronika Ambrozyová z Člověka v tísni přinesou inspirativní zážitkový program na téma klimatické změny a zodpoví ti všechny faktické otázky ke klimatu.

Přípravou filmu tě provedou ostřílení režiséři a dokumentaristé Tereza Reichová a Jan Sacher.

  • Tereza Reichová je dokumentaristka, absolventka FAMU, katedry dokumentární tvorby a Literární akademie, obor Interaktivní média – Tvůrčí psaní. Soustředí se na společenská nebo aktivistická témata.
  • Jan Sacher se narodil 1980 v Mnichově v rodině s českými kořeny. V roce 2000 odešel do Dánska studovat film na evropské Film College v Ebeltoft. O dva roky později začíná studovat na katedře dokumentární tvorby na pražské FAMU. Jeho poslední film dokumentuje CERN, Evropskou laboratoř pro fyziku částic, nejrozsáhlejší výzkumné centrum částicové fyziky na světě. (Zdroj: DaFilms).

Kdy a kde?

Workshop se odehraje 3. a 4. prosince 2021 v Praze v Kině Kavalírka, Praha 5.

Celý program včetně profesionálního metodického vedení je ZDARMA, díky projektu 1Planet4All*.

Úspěšní absolventi workshopu také získají grant 10 000 Kč na dokončení svého filmu. Zaujalo tě to?

PŘIHLAS SE NA WORKSHOP

ⓘ  Uzávěrka přihlášek je 19. listopadu 2021!

Kdo se může zúčastnit?

Workshop je tu pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol (ve věku 15+) z celé ČR. 

Splňuješ podmínky? Neváhej a přihlas se, kapacita workshopu je omezená.

Máš dotaz k workshopu Filmem pro klima? Napiš Magdaleně Fiřtové na magdalena.firtova@clovekvtisni.cz.

*Realizováno v rámci projektu “1Planet4All – Empowering youth, living EU values, tackling climate change” podpořeného z prostředků Evropské unie a jejího programu DEAR (Development Education and Awareness Raising).


Autor: Varianty

Související články