Hledáme střední školy do projektu 1Planet4All - Active Citizens: Chráníme klima

Publikováno: 13. 7. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Hledáme střední školy do projektu 1Planet4All - Active Citizens: Chráníme klima
© Tomáš Princ

Přemýšlíte nad tím, jak vést žáky k aktivnímu občanství? Trápí vás klimatická změna a hledáte cesty, jak vzbudit u žáků zájem o toto téma? Dává vám smysl učit studenty řešit věci nejen teoreticky, ale i v reálném světě? Jste ze střední či střední odborné školy? Pak máte jedinečnou příležitost zapojit se do projektu 1Planet4All, který vám poskytne dlouhodobou metodickou podporu pro rozvoj aktivního občanství u žáků se zaměřením na téma klimatické změny. 

Co nabízíme?

Součástí projektu bude vzdělávací program pro učitele v metodice Active Citizens (AC) akreditovaný v rozsahu 72 hodin. Metodika Active Citizens byla v roce 2019 mezi finalisty ceny EDUína, která oceňuje inovace ve vzdělávání. Tento rok bude celý kurz tematicky zaměřen na klimatickou změnu a její řešení.

Dále nabízíme mentorskou podporu učitelům ze strany zkušených lektorů, projektové tvůrčí dílny pro studenty, veřejné debaty s odborníky a drobnou finanční podporu pro realizaci školních projektů.

Žáci zapojení do projektu v rámci projektového týmu musí být ve věku 15+.

Podívejte se na sestřih z loňského informačního webináře k projektu 1Planet4All, kterým vás provedou lektorky Veronika Endrštová a Veronika Ambrozyová:


Podívejte se, jak popsali své zkušenosti žáci i učitelé zapojení do prvního ročníku (2020/2021):


Pro více informací kontaktujte metodičku projektu 1Planet4All Veroniku Ambrozyovou, e-mail: veronika.ambrozyova@clovekvtisni.cz.


Autor: Varianty

Související články