Naše služby poskytované v Hranicích

Publikováno: 21. 5. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Naše služby poskytované v Hranicích
© Foto: ČvT

Hranická kancelář organizace Člověk v tísni funguje od roku 2019 a je nejmladší kanceláří v rámci olomoucké pobočky. Obsluhuje především města Lipník nad Bečvou a Hranice a jejich okolní obce s rozšířenou působností. V Hranicích a Lipníku Člověk v tísni ale působí dlouhodobě, pracovníci do těchto lokalit zajížděli již od roku 2013.

Hranickou kancelář najdete přímo v centru Hranic, na Masarykově náměstí 122, se vstupem z Janáčkovy ulice. Se vznikem zázemí přímo v Hranicích jsou tak naše služby dostupnější pro obyvatele měst Hranice a Lipník n. B. a jejich okolí.

V současnosti nabízíme své služby jak dětem, tak i dospělým. Pro děti školou povinné je určeno individuální doučování. V rámci pomoci dospělým nabízíme individuální a rodinné poradenství a dluhové poradenství.

SLUŽBY, KTERÉ POSKYTUJEME V HRANICÍCH


SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ 
SLUŽBY PRO RODINY S DĚTMI (SAS)

Ve službě SAS pracujeme s rodinami v obtížné životní (sociální) situaci. Řešíme s nimi problémy týkající se vztahů v rodině, výchovy, úpravy poměrů k dětem, vzdělávání, ale také dluhy, dávky atd.

Kontakty na pracovníky: 

TERÉNNÍ PROGRAMY (TP)

Ve službě TP pracujeme převážně s jednotlivci v obtížné životní (sociální) situaci. V této službě je častá poptávka po řešení dluhů formou insolvence. Další oblasti tvoří řešení bydlení, dávek, zdravotní péče a práce.

Největší poptávka občanů je v oblasti bydlení, jeho hledání či řešení jeho možného ohrožení v důsledku ztráty příjmů.

Kontakty na pracovníky:


Více o terénní práci v Olomouckém kraji zde. 

DLUHOVÉ PORADENSTVÍ (DP)

Naší další, hojně využívanou službou, je dluhové poradenství.

Obracejí se na nás lidé i mimo naši běžnou cílovou skupinu. Jde o osoby, které po vládních změnách neví, jak mají postupovat v případě srážek ze mzdy. Mimo tuto skupinu se na nás běžně obrací občané s žádostí o radu a pomoc v oblasti exekucí, komplikované dluhové situaci kdy nezvládají splácet své závazky a s insolvencí.

Kontakty na pracovníky:


PODPORA VZDĚLÁVÁNÍ (PV)

Služba podpora vzdělávání je zaměřena na podporu vzdělávání dětí a pomoc a poradenství jejich rodičům. Cílovou skupinou jsou děti a dospívající z rodin, které se nachází v obtížné životní situaci a školáci, kteří zaostávají ve vzdělávání ve srovnání s ostatními vrstevníky. Individuální doučování probíhá v domácím prostředí pracovníkem, nebo proškoleným dobrovolníkem.

Kontakty na pracovníky:

Více o vzdělávacích službách v Olomouckém kraji zde.

KONZULTAČNÍ HODINY PRO VEŘEJNOST

  • V Kanceláři organizace Člověk v tísni (Masarykovo náměstí 122) každou středu od 13:30 do 15:30.
Adresa kanceláře
Člověk v tísni, o. p. s.
Masarykovo náměstí 122
Hranice 753 01

Kontakt na koordinátorku sociálních služeb v Hranicích:Autor: ČvT

Související články