I bez prostor se předškolní klub rozjel

Publikováno: 14. 9. 2016 Doba čtení: 1 minuta
I bez prostor se předškolní klub rozjel
© Foto: Marie Császárová

Předškolní klub Kereka je nyní v zajímavé situaci.  Vzhledem k brzkému stěhování kanceláří sokolovské pobočky na sídliště Michal, bylo zapotřebí vyřešit otázku: „Jak začít školní rok předškolního klubu bez střechy nad hlavou?“. Rodiče, kteří chtěli své děti do předškolního klubu přihlásit, byli z lokality, kde bude klub fungovat od října. To je asi půl hodiny pěšky od současných prostor, což by bylo časově náročné a v případě dojíždění také finančně nákladné. Pokud by rodič jel do klubu, domů, pro dítě a opět domů, cestování by vyšlo každý den na padesát šest korun. S rodiči jsme se tedy domluvili, že během září bude tedy klub fungovat provizorně venku. 

Dvakrát týdně přivedou své děti na domluvené místo na hřiště, kde si děti převezmou pracovníci předškolního klubu a stráví s dětmi dvě hodiny. Na tomto čase jsme se domluvili z důvodu absence hygienického zázemí. Přichází čtyři až šest dětí. Během této doby si stihneme vyzkoušet znalost barev, zazpívat písničky, zahrát na pískovišti, protáhnout tělo i sníst svačinu. Máme za sebou také první vycházku na jiné hřiště. Děti to zvládly perfektně, takže to rozhodně nebyla vycházka poslední.

Všechny děti navštěvují kolektivní zařízení poprvé, takže se začátky našich setkání neobejdou na začátku bez slziček stesku po mamince. Tyto situace jsou bez zázemí obtížnější z důvodu, že dítě rodiče déle vidí. Zatím to však každé dítě zvládlo a po chvíli bylo bez pláče.

Vzhledem k předpovědi počasí věřím, že v tomto režimu zvládneme celé září bez problémů venku. Současnou podobu předškolního klubu zvládáme všichni skvěle, ale stejně se těším na zázemí, kde si děti budou moci kreslit, hrát s modelínou a umýt si ruce před jídlem u normálního umyvadla.

 

 

 

Autor: Marie Császárová, Koordinátorka předškolního klubu: Sokolov

Související články