Jak jsme byli u zápisu do 1. třídy ZŠ v Chodově

Publikováno: 12. 4. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Jak jsme byli u zápisu do 1. třídy ZŠ v Chodově
© Foto: Petra Křiklavová

Minulý týden proběhly v Chodově zápisy do 1. tříd Základních škol (dále ZŠ). Z našeho Předškolního klubu se k nim chystaly celkem čtyři děti. Již nějakou dobu před zápisem jsme se s dětmi věnovali různým cvičením, která by podpořila úspěšný vstup dětí do ZŠ.

Kromě dětí se k zápisu chystali i jejich rodiče, kteří byli z tohoto okamžiku značně nervózní. Neustále si zjišťovali informace a podrobnosti o zápise jejich ratolesti.

Až konečně nastal den „D“, zápis do 1. třídy ZŠ. Děti i rodiče se slavnostně oděli a vyrazili do školy. Některé děti získaly podporu pracovníka s rodinou a ten je k zápisu doprovodil.

U zápisu každé dítě plnilo různé úkoly s paní učitelkou, která je pro něj měla pěkně připravené. Nejprve zkoušely grafomotorická cvičení, potom hledaly cestu pro autíčko, pak si s paní učitelkou zatleskaly a zazpívaly a nakonec nakreslily maminku.

Která dojatě seděla naproti a slzela hned od začátku až do konce. Protože si přesně uvědomila, že ten její brouček už vyrostl a jde do velké školy, kde ho čekají nové zážitky a postupné osamostatnění.

V tomto bodě si většina rodičů uvědomí, jak je čas neúprosný a přestává své dítě brát jako malé, ale školní zápis ho právě pasuje do role velkého školáka. Který má své povinnosti, které ve škole musí plnit.

Předškolní klub je hrazen z prostředků projektu K.O.Z.A (Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace).

Program podpora vzdělávání a volnočasových aktivit je realizován z projektu K.O.Z.A. v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

 

 

 

 

 

Autor: Petra Křiklavová, Koordinátorka předškolního klubu: Chodov

Související články