Jak jsme v našem Předškolním klubu Chodov dostali Zlatou horečku

Publikováno: 4. 8. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Jak jsme v našem Předškolním klubu Chodov dostali Zlatou horečku
© ČvT archiv

Jako každý rok jsme i letos vyrazili s rodiči a dětmi z Předškolního Klubu (dále jen PK) Chodov na letní pobyt. A protože jsme se dozvěděli, že v nedaleké Kyselce se nacházejí zlatonosné hory, jeli jsme právě tam. Ubytovali jsme se v kempu Ontario, kde nás vřele přijali, přestože jsme byli velmi početnou skupinou. Na tento pobyt se vypravily čtyři klientské rodiny z našeho PK Chodov. Kromě dětí, které navštěvovaly náš PK, jeli i jejich starší sourozenci. 

Ihned po příjezdu vypukla pravá Zlatá horečka. Děti nedočkavě plnily úkoly, aby se dozvěděly, kde zlato hledat. Nejprve jsme hledali zašifrovaný vzkaz, jak najít odborníka na místní zlaté hory. Nebylo to jednoduché najít šifru a pak ji ještě rozluštit. Naštěstí jsme měli s sebou starší sourozence, kteří se zapojili do luštění. Nakonec se nám povedlo šifru rozluštit a mohli jsme se vydat na další cestu, hledat člověka, který nám ukáže, kde hledat zlato. Byl to muž, který měl u sebe mapy s různými oblastmi, kde zlato lze najít. Děti se tedy rozdělily do skupin a vymyslely si, kudy se další den ke zlatu vypraví. Druhý den se skupiny za doprovodu rodičů vydaly hledat do hor zlato. Cesta byla náročná, mnohdy i trnitá, ale nakonec všechny skupiny zlato našly. Po tak náročné cestě bylo třeba dostatečně odpočívat v bazénu, který kemp nabízel. Když jsme si odpočali, bylo třeba zajistit něco k jídlu, tak se naše skupiny vydaly na lov zajíců. Byla to hra, do které se aktivně zapojili všechny děti a tatínci. Bylo hezké sledovat, jak se všichni při hře baví a dodržují pravidla fair play. Když jsme nalovili dostatek zajíců, vyměnili jsme je u kuchařek za buřty, které jsme si upekli na ohni. S plnými bříšky šly děti spokojeně spát. U ohně později probíhala s rodiči i sociálně aktivizační práce. Ráno na děti čekal trh, na kterém mohly zlato vyměnit za různé hodnotné předměty a dobroty. A aby těch zážitků nebylo málo, stihla nás opravdu děsivá bouřka, ve které jsme se museli rozloučit a odjet domů.

Byl to velmi dojemný pobyt, při kterém vznikla mnohá nová přátelství. Prohloubila se láska rodičů a dětí a vzniklo velké množství vzpomínek.

Tento letní pobyt byl realizován za finanční podpory RWE.

Autor: Petra Křiklavová, Pracovník Předškolního klubu Chodov

Související články