Jak si užívají dospělí

Publikováno: 24. 8. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Jak si užívají dospělí
© Lenka Hozáková

Již několik let u nás funguje klub pro rodiče s dětmi. Kdo jej může navštívit a co vše tam na člověka čeká, je vidět na našem obrázku. Za poslední půl rok jsme zažili spoustu veselých, příjemných, ale také vážných příhod a akcí. 

V číslech naše činnost vypadá následovně. Od ledna jsme pro 13 rodičů s dětmi připravili 42 různých akcí, vzdělávacích i těch volnočasových. Z toho jsme dvakrát vyjeli na společný výlet.

Připadá vám to nezáživné a strohé? Nám také. Proto jsme se rozhodli vám o všem trošku povyprávět.

Leden se nesl v duchu Mexika. Vařili jsme výborné mexické chilli con carne, které jsme nabídli i dětem z předškolního klubu. Dozvěděli jsme se důležité informace o závislosti na omamných látkách. Zhlédli jsme dokumenty o Mexiku i o drogové závislosti a psali vědomostní testy na tato témata. Abychom nezapomněli na aktivity pro naše děti, společně jsme se věnovali malování prstovými barvami.

Za únorových chladných dní jsme zkoušeli plést košíky z novinových ruliček. Nebyla to zrovna jednoduchá technika, a tak našim výtvorům do uměleckých děl přeci jen mnohé chybělo. Napříště jsme raději zvolili způsob kašírování, tj. lepení tvaru z kousků papíru. Vyráběli jsme misky, které jsme si následně obarvili dle vlastní fantazie. Jelikož je únor měsícem lásky, neboť se slaví svátek Svatého Valentýna, vyráběli jsme i zamilovaná přáníčka. A abychom nechodili daleko a zůstali pomyslně v Itálii, upekli jsme si vynikající pizzu. V boji s přibíráním kil ze skvělých jídel nám pomohl sport, tentokrát jsme se věnovali plavání v bílinském bazénu.

V následujícím měsíci jsme navázali na tradici z předchozích let a vydali se prožít víkend na horách. Zvolili jsme obec Měděnec. Bohužel, ani tam, vysoko v horách, jsme nenašli mnoho sněhu, přesto jsme si víkend báječně užili. A pak už honem, honem zpátky do Bíliny zasadit travičku, obarvit vajíčka a upéct velikonočního beránka.

Duben je svátkem čarodějnic, a tak jsme slovutně strašili, vařili strašidelné pochoutky a kouzlili nad přípravami na diskotéku pro děti. V posledních dvou měsících před prázdninami jsme si vyslechli přednášku o dluzích, připravili si s dětmi báječné pomazánky a nakonec uspořádali dětský den a rozlučku se školním rokem.

Zážitků je pochopitelně mnohem více, jen se sem všechny nevejdou. Od září opět klub otevíráme. Těšíme se, že nás přijdou navštívit nové tváře a že si společně strávený čas příjemně užijeme. 

Autor: Lenka Musilová, Pracovnice Klubu pro rodiče s dětmi

Související články