"Kdy půjdeme zase plavat?"

Publikováno: 4. 5. 2018 Doba čtení: 2 minuty
© Foto: Klára Rybářová

Jak už to bývá, s příchodem nové kolegyně přichází i nové nápady a nadšení zkoušet nové věci. Díky tomu jsme během dubna s dětmi z kladenského předškolního klubu pravidelně vyráželi na lekce plavání! 

Téměř pro všechny děti to byla první zkušenost s návštěvou bazénu. A to s sebou neslo své… nejprve velké dětské nadšení z nového prostředí, které u pár dětí brzy přešlo ve velký strach, pár uroněných slziček a při první návštěvě u jednoho dítka i absolutní odmítání obléknout si plavky. Se vším je třeba počítat, seznamování s vodou přicházelo postupně. Kdo se na první lekci bál, na poslední už zkoušel tempa a od paní instruktorky dostal odměnu za statečnost.

Díky vstřícnému a profesionálním přístupu paní instruktorky, se děti naučily, jak svá těla ve vodě ovládat, jak kopat nožičkami a dělat tempa, jak pořádně zavřít pusu, když se dostanou pod vodu. Každá další lekce přinášela nové výzvy: Převezu to zvířátko na druhý břeh bazénu? Zvládnu do vody skočit? Zvládnu se potopit? Dokážu udělat hvězdu na hladině???

Pro děti bylo plavání jednoznačně skvělým zážitkem, užily si spoustu zábavy s kamarády ve vodě, naučily se lépe koordinovat svá malá těla a získaly základní povědomí o tom, jak se ve vodě pohybovat. To se jim bude v budoucnu hodit! ;)

Duben, kdy se spousta naší energie soustředila na plavecký kurz, je za námi. Ve vzduchu však visí ta naléhavá otázka z dětských úst: „Kdy půjdeme zase plavat?“

Autor: Aneta Kozáková, Předškolní pedagožka

Související články