Když jsou ty prázdniny...

Publikováno: 6. 11. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Když jsou ty prázdniny...
© Člověk v tísni

Protože ve čtvrtek 26. 10. měly děti prázdniny, připravili jsme pro ně v nízkoprahovém klubu Nový svět trochu jiné odpoledne než v běžném dnu. Bylo plné soutěží, zdravého soupeření a měření sil. A protože všechny děti jsou soutěživé, účast byla hojná. Proto nám se zajištěním a zdárným průběhem všech disciplín pomohly nejen Šarlota a Katka, které znáte z předchozího příspěvku, ale přidali se ještě studenti UJEP Pepa a Klárka. Soutěže byly zaměřené nejen na velmi oblíbené sportovní výkony, ale také na zapeklité soutěže v potrápení mozkových závitů, procvičení smyslových vjemů.

Tak se například jako o život skákalo přes švihadlo, a kdyby nebyl stanoven časový limit, hrozilo, že Káťa u některých dětí přeskoky ani nespočítá. Vzpomínáš Káťo, jak ti Tomáš s Emilem úplně vyrazili dech? U házení na terč se zase pěkně procvičila i matematika, ale pro jistotu a regulérnost výsledků to přece jen jistil Pepa. Házelo se na koš, trefit se floorbalkou do branky byl pro někoho problém, ale kluci, kteří trénují denně, to s přehledem zvládli. Se zavázanýma očima jen pouhým hmatem určit všelijaké zapeklité předměty se někomu dařilo, někomu méně, někdo hmatem odhalil i předměty, které v košíku ani nebyly :-). Opravdovým oříškem bylo ale pro všechny skládání slov z písmen, to musíme v klubu ještě hodně potrénovat.

Děti poměřily své síly a zdatnost, ale vše proběhlo v rámci fér hry, žádné snahy o podvádění, vysmívání se slabším apod. Pro děti, studenty a pracovníky klubu to byl moc hezky strávený společný den. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

P.S.: Tak jsme si to hezky užili a už zase šup šup do práce. Teď už tedy zase setkání při úkolech, pravidelných klubových aktivitách atd.

Autor: kolektiv NZDM Nový svět

Související články