Lidem na Lounsku doručíme první finanční pomoc do konce týdne

Publikováno: 30. 6. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Lidem na Lounsku doručíme první finanční pomoc do konce týdne
© pin

Dnes provedl desetičlenný tým sociálních pracovníků Člověka v tísni spolu s dobrovolníky z Diakonie ČCCE průzkum v obcích Stebno a v Blatná zasažených tzv. downburstem. Na místě dnes podepsal 22 darovacích smluv s postiženými domácnostmi, kterým do konce týdne organizace doručí první příspěvek. Na sbírkovém účtu SOS Morava se zatím shromáždilo 124 milionů korun.

„Škody jsou u některých domů podobné jako po tornádu na Moravě. Jen ve Stebně je 13 pobořených domů, některé přišly o celou střechu,“ říká Vít Kučera, který dnes na místě zjišťoval situaci. „Při monitoringu jsme hned sepisovali darovací smlouvy, abychom mohli na účty postižených domácností poslat příspěvek ještě do konce týdne,“ dodává Kučera. V první vlně pomoci se podle něj řešily nejurgentnější případy. Člověk v tísni dnes celkem podepsal 22 darovacích smluv, dvě na částku 50 tisíc, dvacet ve výši 150 tisíc korun.

Platba kartou zde.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru a budeme Vás informovat o jeho využití. Stačí nechat kontakt zdePřispět můžete také pomocí QR kódu (1 000 Kč). Otevřete si mobilní bankovnictví a zvolte možnost "platba QR kódem":

„Mezi poškozenými je hodně seniorů a lidí, kteří by si bez pomoci těžko organizovali opravy,“ říká Jan Černý z Člověka v tísni s tím, že do konce roku najal místní koordinátorku, která bude postiženým ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Stebno 2020 pomáhat s obnovou. „Chceme také místním poskytnout materiální pomoc. Nakupujeme tašky, střešní latě a u některých z nich podpoříme odborné stavební práce,“ dodává Černý.


Další články o pomoci v postižených obcích

Další
Autor: Člověk v tísni

Související články