Martina získala ve třídě kamarády

Publikováno: 22. 9. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Martina získala ve třídě kamarády
© ČvT archiv

Martina chodí do třetí třídy základní školy.  Bydlí s maminkou, starším bratrem a nemocnou babičkou v Chomutově. Její bratr k nám na doučování docházel pravidelně, a tak se k nám dostala i Martina.  Chodila s bratrem na volnočasové aktivity, kde jsme si všimli, že má veliké problémy s výslovností.

Oslovili jsme tedy její maminku, která souhlasila s doučováním. Martina v té době nastupovala do druhé třídy a vyslovovala tak, že jí skoro vůbec nebylo rozumět.

Pomoc prostřednictvím doučování proto byla zásadní. Martina měla ráda matematiku, ve které byla dobrá. Zato čeština a angličtina jí dělaly potíže. Důsledkem špatné výslovnosti se nemohla naučit správně číst nebo psát diktáty. S maminkou jsme se proto domluvili na doučování z českého i anglického jazyka a do společné práce jsme také zařadili hry jako pexeso a říkanky sloužící ke zlepšení mluvy. K Vánocům od nás Martina dostala velikou logopedickou hru, kterou používá s dobrovolnicí při doučování.

Po dvou letech doučování se Martina ve výslovnosti viditelně zlepšila. Začaly ji bavit další předměty ve škole a získala ve třídě kamarády. Celou dobu ji i její doučování podporovala paní učitelka, která s námi ochotně spolupracovala, kdykoliv bylo potřeba.

 

Projekt  Lepší škola pro všechny  můžete podpořit na konto sbírky

25511552/0300

Platbu kartou také můžete provést ZDE.

(Svůj dar si také můžete odečíst z daní)

Autor: ČvT

Související články