Muzeum strašidel, návštěva mini zoo i procházky lesem. Smíchovský předškolní klub si užil příměstský tábor

Publikováno: 2. 8. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Muzeum strašidel, návštěva mini zoo i procházky lesem. Smíchovský předškolní klub si užil příměstský tábor
© Foto: Lucie Mannová

Druhý týden v červenci se uskutečnil příměstský tábor pro děti, které navštěvují, nebo navštěvovaly, předškolní klub Člověka v tísni na Smíchově. Dětí bylo, jako vždy, hodně a aktivit ještě více. Děti si společně s pracovnicemi pražské pobočky Člověka v tísni užily spoustu zábavy třeba v muzeu strašidel, mini zoo, aquaparku nebo na procházce v lese. 

První den našeho letního dobrodružství jsme navštívili muzeum strašidel, kde se děti dozvěděly něco o pražských legendách a přízracích, které po nocích obcházejí pražské ulice. Děti se během prohlídky údajně vůbec nebály, ale to, jak nám při procházení potemnělých prostor muzea drtily ruce, naznačovalo, že se možná přeci jenom trošičku bály. Abychom se rozptýlili, zamířili jsme po návštěvě na nedaleké dětské hřiště a pořádně se proběhli.

Další den jsme se šli podívat za zvířátky do Chuchelského háje. Chuchelský háj je příjemná pražská lokalita, ve které díky své relativní odlehlosti stále žije mnoho zvířat. Zpočátku jsme se procházeli příjemným lesem a poté šli pozdravit veverky, ptáčky a další zvířátka do místní malé zoologické zahrady.

V půlce týdne se udělalo vedro a bylo potřeba tomu přizpůsobit i náš program. Obecně platí, že když je na ulici hic, nejlepším řešením je jít se schladit do vody. A tak jsme s dětmi vyrazili do aquaparku, kde jsme děti učili plavat, skákat a užívat si vodu.

Ve čtvrtek jsme vzali na výlet i maminky našich svěřenců. Společně jsme jeli do zábavního parku Mirákulum, kde na nás čekalo velké množství prolézaček a dalších atrakcí jako třeba vodní svět či mini zoo. Děti se seznámily s různými domácími zvířaty, mohly si je pohladit i nakrmit.

Poslední den našeho příměstského tábora jsme strávili opět v lese. Tentokrát jsme se vydali do Prokopského údolí, kam nás dovezl vláček ze Smíchovského nádraží. Jízda vlakem je pro děti vždy velký zážitek, a tak by se dalo říci, že v tomto případě byla cesta i částečně cíl. V Prokopském údolí jsme se prošli a zahráli spoustu zábavných her. Krásná procházka přírodou tak uzavřela náš týden příměstského tábora pro děti a my se už těšíme na příští rok!

Týden našeho příměstského tábora jsme mohli zrealizovat díky podpoře z OP PPR – projektu "Má komunita, mí lidé II." a také soukromých dárcům. Tímto všem moc děkujeme! 


Autor: Lucie Mannová, Kateřina Fuksová

Související články