Náhradní planeta neexistuje! Otevřete spolu s námi nelehké téma změny klimatu

Publikováno: 6. 4. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Náhradní planeta neexistuje! Otevřete spolu s námi nelehké téma změny klimatu
© Foto: JSNS

Také nechcete ztrácet čas hledáním náhradní planety? Ke Dni Země jsme pro Vás a Vaše žáky připravili novou environmentální kampaň zaměřenou na změnu klimatu. Těšit se můžete na nové filmy, lekce a projektové aktivity. Materiály jsou vhodné pro klasickou i distanční výuku. 

Naše audiovizuální materiály Vám umožní s žáky otevřít nelehké téma změny klimatu srozumitelným způsobem. Lekce a projektové aktivity vám pomohou posunout téma z abstraktní roviny na osobní úroveň. Objevte spolu s námi témata jako jsou například dopady změn klimatu na zemědělství, mezinárodní aspekty změny klimatu, proměny krajiny nebo význam aktivního občanství. Podívejte se na dokumentární filmy a pusťte se do projektových aktivit – sestavte si jídelníček s nízkou uhlíkovou stopou, zmapujte, co můžete zlepšit ve svém okolí, nebo prozkoumejte staré mapy a zjistěte, jak se proměňuje krajina okolo Vaší obce.

Kampaň probíhá v týdnu od 19. do 23. dubna, kdy máte možnost zapojit svou školu a třídu ke Dni Země dne 22. dubna, ale tímto týdnem kampaň nekončí. K dispozici na našem webu budou filmy i projektové aktivity i nadále, můžete si proto vše naplánovat tak, aby to zapadalo do Vaší výuky. Například kolem 5. června u příležitosti Světového dne životního prostředí.

Jak se do kampaně zapojit?

Do kampaně se můžete zapojit velmi jednoduše. Není vyžadována žádná registrace, audiovizuální materiály jsou stále volně přístupná na webu JSNS.CZ, a proto se mohou zapojit i rodiny, nejen školy. Podmínkou je pouze promítnutí environmentálního filmu, zapojení do našich projektových aktivit či můžete vymyslet vlastní projekt nebo i promítnout jiný environmentální film ze sekce Životní prostředí. Rovněž uvítáme, pokud nám zašlete pár fotografií z projektů na e-mail eva.mackova@jsns.cz.

Pusťte žákům dokumentární filmy mezi které patří:

Zapojte se spolu s námi do online diskuze:

Zapojte se prostřednictvím svých dotazů 21. dubna (9:30 - 11:00) do online inspirační akce InspiRACE: Jak na klima? Akci budete moci sledovat živě na našem kanálu YouTube a na Facebooku JSNS.

Hlavní tématem bude „co sami můžeme udělat pro zmírnění dopadů změn klimatu”. Své příspěvky představí a do diskuze se zapojí:

  • Tomáš Blaha (guerillový sadař a biouhlíř z Tišnovska)
  • Ema Ostřížková (členka Fridays for Future)
  • Lucie Smolková (koordinátorka programu Re-generátor Nadace Partnerství)
  • Tadeáš Žďárský (environmentalista, lektor NaZemi)

Sledujte událost na Facebooku JSNS.

Autor: JSNS

Související články