Náš projekt Chitanda zlepšuje zemědělskou produkci a výživu rodin v Angole

Publikováno: 28. 10. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Distribution of seeds and motorbikes by the Chitanda project in Jamba-Huila municipality, Angola
© Foto: Edson Malongo

Některé zemědělské metody v Angole jsou do značné míry závislé na neudržitelném obdělávání půdy, a proto oslabují odolnost zemědělské produkce. V zemi je mimo jiné potřeba zlepšit povědomí o správné výživě, hygienických a sanitárních postupech (WASH) a přístup k informacím o rozmanitosti stravy.

Slovo Chitanda znamená v jazyce Umbundu "trh" nebo "tržní produkt", náš projekt s tímto názvem řeší zmíněné klíčové problémy prostřednictvím kurzů, podpory polních školících center pro farmáře a distribucí nástrojů, osiva, hnojiv a dalších materiálů pro obdělávání půdy.

Od roku 2020 Člověk v tísni distribuoval místním lidem 7 tun osiva (obilovin, luštěnin a hlíz), 215 kg semen zeleniny, 5 tun hnojiv pro zvýšení místní produkce a 800 ovocných stromů pro zpestření jídelníčku obyvatel regionů, kde působíme. Mimo to zemědělci dostanou také potřebné hadice a motorová čerpadla pro usnadnění zavlažování polí a auta pro přepravu produktů z polí na hlavní trhy v provincii Huila.

Podporujeme více než 8 polních škol, ve kterých školíme o přípravě půdy, její úrodnosti, výsadbě, sklizni a skladování produktů ty nejchudší rodiny.

Projekt Chitanda realizují organizace Člověk v tísni a Solidarity and Development Action (ASD) v obcích Jamba a Chicomba v provincii Huila. Projekt je finančně podporován Evropskou unií a řízen pod záštitou Instituto Camões (IP) prostřednictvím programu FRESAN


Autor: Člověk v tísni

Související články