Navštívili jsme biopark teplického Gymnázia

Publikováno: 7. 3. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Navštívili jsme biopark teplického Gymnázia
©

Společně se staršími dětmi, které jsou zapojeny do programu Podpora vzdělávání a projektu OP VVV K.O.Z.A., jsme ve středu 15. 2. 2017 jeli do Teplic na exkurzi do Bioparku. 

Mohli jsme tak shlédnout nejen exotickou faunu a flóru, ale především se od milé a vždy usměvavé průvodkyně Kamily (studentky biologie) dozvědět leccos zajímavého o jednotlivých zvířatech. Některá z nich jsme si směli i „pomazlit“. Největší pozornosti si užívali již tradičně surikaty a lemurové… ale velký zájem byl i o hady a ještěry (jak ostatně můžete vidět na fotkách).

Po zhruba hodinové exkurzi v Bioparku jsme si udělali menší procházku lázeňskou částí města Teplice. Počasí nám přálo, a tak jsme si užívali slunce a oblohy bez jediného mráčku. Děti dostaly za úkol zjistit, koho ztvárňuje jedna ze soch, které jsme míjeli. Odpoledne jsme pak zakončili u čaje povídáním o čerstvých zážitcích a hraním her v příjemné atmosféře teplické čajovny.

#~gallery-1441~#

Všem se výlet moc líbil.

Na konci školního roku, až bude venku hezky a teplo, bychom rádi podnikli nějakou outdoorovou zážitkovou aktivitu.

Program doučování již na bílinské pobočce funguje několik let. Využíváme nejen klasické metody učení, ale věnujeme se i zážitkové pedagogice. Vedle stěžejního cíle, kterým je zlepšení prospěchu žáka ve škole, předáváme dětem i jiné znalosti a dovednosti, jež mohou uplatnit v běžném životě. Ke konci roku 2016 jsme s týmem 3 dobrovolníků a jednoho pracovníka doučovali celkem 12 dětí. 

Autor: Alex Marek Vimrů, Pracovník podpory vzdělávání

Související články