Nejdík v září zahajuje druhý rok provozu, děti je možné přihlásit již teď!

Publikováno: 2. 8. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Nejdík v září zahajuje druhý rok provozu, děti je možné přihlásit již teď!
© Foto: ČvT, pobočka Karlovy Vary

Od loňského listopadu jsme v Nejdku otevřeli předškolní klub pro děti od tří do sedmi let, který provozuje organizace karlovarská pobočka organizace Člověk v tísni. Klub se nachází v prostorách fary v Husově ulici, kde jsme si pronajali místnost. V prvním roce bylo do klubu zapsáno celkem čtrnáct dětí, z nichž tři v září nastupují do 1. třídy. Šest dětí absolvuje povinný poslední rok v mateřské škole a čtyřletá holčička k nám bude chodit ještě jeden rok. Zbylé čtyři děti se odstěhovaly z Nejdku pryč.

Klub NENÍ církevní, ani se zde děti náboženství neučí! Prostory jsme vybrali především kvůli rozsáhlé oplocené zahradě, jejíž část můžeme využívat na hraní i sportování.

Nedaleko klubu je i oplocené dětské hřiště s houpačkami, prolézačkou, skluzavkou a kolotočem, kam často chodíme. Součástí hřiště je i veliké pískoviště, kam si nosíme kyblíky, lopatky, sítka, bábovičky i hrabičky. Děti zde staví různé stavby z písku, například hrady, silnice, mosty, nebo co je zrovna napadne. O kousek dál je plácek s malými i většími brankami a basketbalovým košem, kde sportujeme. S sebou máme míče, hokejky na florbal, pálky na plážový tenis, švihadla i obruče.

Přímo v klubu si děti nejen hrají, ale učí se básničky a písničky, malují, kreslí, vystřihují nebo si hrají podle své chuti. Vytváří různé obrázky či výrobky, líbí se jim překážkové dráhy, ale nejraději mají pouštění písniček na přání, které promítáme na celou zeď a kdy mohou tancovat po celém klubu.

Tento týden začal nábor nových dětí, a je tak možné přihlásit i Vaše dítě. Rádi vás zde přivítají pracovnice klubu, Ing. Petra Bendíková (kontakt 778 525 503) a nově Michaela Ferencová (kontakt 602 297 359), která žije v lokalitě, s rodiči klientů vychází velmi dobře a má jejich důvěru. Vše je hrazené z prostředků projektu K.O.Z.A (Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace), rodiče nic neplatí.

 

 

 

Autor: Petra Bendíková, Koordinátorka předškolního klubu Nejdek

Související články