Největší přání

Ester Stará

Plyšový koník putuje přes moře z daleké Asie až do velkého města v srdci Evropy. Cesta je dlouhá, plná nezvyklých setkání. Modrý plyšák doufá, že na jejím konci najde někoho, kdo ho bude mít rád, kdo se stane jeho přítelem. Dočká se? Příběh děti seznamuje s aktuálními tématy jako je dětská práce, jinakost, udržitelná spotřeba nebo doprava.

Velkoformátová kniha Největší přání, kterou napsala oceňovaná autorka a logopedka Ester Stará a ilustrovala přední slovenská výtvarnice Daniela Olejníková, vznikla ve spolupráci programu Varianty a nakladatelství 65. pole. Jejím cílem je seznámit děti s vybranými globálními tématy a podnítit diskusi o současném světě.

Kniha byla nominována na Nejkrásnější knihu roku v kategorii Literatura pro děti a mládež v soutěži pořádané Ministerstvem kultury a Památníkem národního písemnictví.

Knihu si můžete koupit zde: http://www.65pole.cz/clanky/288-nejvetsi-prani Učitelé mohou knížku získat s 30% slevou. Napište na nakladatelstvi@65pole.cz a uveďte, na jaké škole působíte.

Kniha vyšla v rámci projektu Global Schools: svět ve výuce, který byl realizován s podporou EU.

Zde si můžete stáhnout také metodiku pro učitele ke knížce, která obsahuje dvanáct aktivit do výuky k jednotlivým tématům knihy. Příručka, která je určena učitelům základních škol, obsahuje dvanáct výukových lekcí k jednotlivým tématům knihy - např. odměna za práci, doprava, konzum, migrace, přátelství nebo jinakost.

Stáhnout