Nejvíc jsou teď potřeba plachty, energie a signál!

Publikováno: 25. 6. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Nejvíc jsou teď potřeba plachty, energie a signál!
© Foto: Michal Láš

Podle Michala Láše, ředitele olomoucké pobočky Člověka v tísni, jsou akutně potřeba plachty na zakrytí poškozených střech. Celé vesnice jsou bez proudu, a lidé tak mají problém se dorozumět. „Někde úplně chybí signál a postižení obyvatelé také mají vybité mobilní telefony. Komunikace se odehrává i tak, že informace sbírá i rozhlašuje v obci auto s megafonem,“ říká Láš.

„Projeli jsme Lužici, Mikulčice a Moravskou Novou Ves. Všude je strašně suti a aktuálně probíhají hrubé odklízecí práce,“ popisuje situaci Láš. Během dne se další koordinátoři Člověka v tísni zúčastnili zasedání krajského krizového štábu v Brně a v Břeclavi, kde se výše zmíněné potřeby potvrdily.

Platba kartou zde.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru a budeme Vás informovat o jeho využití. Stačí nechat kontakt zde.Přispět můžete také pomocí QR kódu (1 000 Kč). Otevřete si mobilní bankovnictví a zvolte možnost "platba QR kódem":

Potřeba jsou plachty i kontejnery

Podle starosty Moravské nové vsi Marka Košuta je vedle plachet poptávka i po kontejnerech na suť. Předběžné odhady ukazují, že bylo poškozeno přes 1 200 domů. Nevládní organizace spolu s hasiči plánují o víkendu hrubé mapování škod, do kterého se zapojí i dobrovolníci a pracovníci Člověka v tísni, kteří na místo míří.

Další články o pomoci v postižených obcích

Nevládní organizace se také domlouvají na rozdělení pomoci podle oblastí a druhu činnosti. „Někdo se soustředí na dobrovolníky, kteří budou pomáhat s odklízením trosek či úklidem, některé organizace se chtějí zaměřit na poskytování psychosociální pomoci. S větším angažmá nevládních organizací počítají krajští koordinátoři až od příštího týdne,“ říká Marek Štys, vedoucí humanitárních programů Člověka v tísni.


Autor: PIN

Související články