Rychlá a efektivní pomoc po tornádu? Nevládní organizace postupují společně

Rychlá a efektivní pomoc po tornádu? Nevládní organizace postupují společně

3. 7. 2021

Při poskytování jakékoliv humanitární pomoci je naprosto klíčová koordinace organizací, které na místě pracují. Díky tomu je pomoc nejen rychlá a promyšlená, ale odpovídá také na ty nejnutnější potřeby zasažených lidí. Ruku v ruce teď postupují i nevládní organizace na Moravě po ničivém tornádu. 

„Společně s dalšími organizacemi se navzájem průběžně informujeme o mapování situace a potřeb, sdílíme důležitá kritéria jako je například výběr příjemců pomoci, geografické pokrytí, způsoby pomoci i rozdělované finanční částky,“ říká ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek a dodává: „Při stanovování vlastních kritérií a výše příspěvků tak berou všechny organizace v potaz i aktivity ostatních.“

Organizace tak společně usilují o to, aby se pomoc dostala ke všem potřebným a to tak, aby byla rozdělena co nejspravedlivěji podle skutečných potřeb.

„Vzájemné informování se je prospěšné především pro ty, kterým je naše pomoc určena – oběti přírodní katastrofy," říká prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.

Platba kartou zde.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru a budeme Vás informovat o jeho využití. Stačí nechat kontakt zde. Přispět můžete také pomocí QR kódu (1 000 Kč). Otevřete si mobilní bankovnictví a zvolte možnost "platba QR kódem":

Společně zodpovídáme za rychlé a zároveň promyšlené použití nám svěřených prostředků na pomoc všem, kteří ji potřebují. Vyzýváme zároveň proto další, kteří shromažďují finanční prostředky na pomoc, aby se ozvali a připojili se do koordinačního mechanismu.

Organizace budou průběžně sbírat zpětnou vazbu od místních obyvatel a v případě, že se případné stížnosti či nedorozumění budou týkat jiné organizace, tak si informace se souhlasem stěžovatele budou předávat a řešit.

Adra

Český Červený kříž

Člověk v tísni

Diakonie ČCE

Diecézní Charita Brno

Donio

Karel Komárek Family Foundation

Nadace Českého rozhlasu

Nadace ČEZ

Nadace J&T

Nadace Via

Nadace NROS – Pomozme dětem

Nadační fond pomoci


Další články o pomoci v postižených obcích

Stát s námi ohledně situace na Moravě nemluví, říká Kučera pro Deník N

Stát s námi ohledně situace na Moravě nemluví, říká Kučera pro Deník N

Pomáhají, ačkoliv je samotné postihla katastrofa

Pomáhají, ačkoliv je samotné postihla katastrofa

Zprávy z Moravy: „Vzalo to všechno,“ říká paní Hana

Zprávy z Moravy: „Vzalo to všechno,“ říká paní Hana

Další


Autor: Člověk v tísni