Rychlá a efektivní pomoc po tornádu? Nevládní organizace postupují společně

Publikováno: 3. 7. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Rychlá a efektivní pomoc po tornádu? Nevládní organizace postupují společně
© Foto: pin

Při poskytování jakékoliv humanitární pomoci je naprosto klíčová koordinace organizací, které na místě pracují. Díky tomu je pomoc nejen rychlá a promyšlená, ale odpovídá také na ty nejnutnější potřeby zasažených lidí. Ruku v ruce teď postupují i nevládní organizace na Moravě po ničivém tornádu. 

„Společně s dalšími organizacemi se navzájem průběžně informujeme o mapování situace a potřeb, sdílíme důležitá kritéria jako je například výběr příjemců pomoci, geografické pokrytí, způsoby pomoci i rozdělované finanční částky,“ říká ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek a dodává: „Při stanovování vlastních kritérií a výše příspěvků tak berou všechny organizace v potaz i aktivity ostatních.“

Organizace tak společně usilují o to, aby se pomoc dostala ke všem potřebným a to tak, aby byla rozdělena co nejspravedlivěji podle skutečných potřeb.

„Vzájemné informování se je prospěšné především pro ty, kterým je naše pomoc určena – oběti přírodní katastrofy," říká prezident Českého červeného kříže Marek Jukl.

Platba kartou zde.

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru a budeme Vás informovat o jeho využití. Stačí nechat kontakt zde. Přispět můžete také pomocí QR kódu (1 000 Kč). Otevřete si mobilní bankovnictví a zvolte možnost "platba QR kódem":

Společně zodpovídáme za rychlé a zároveň promyšlené použití nám svěřených prostředků na pomoc všem, kteří ji potřebují. Vyzýváme zároveň proto další, kteří shromažďují finanční prostředky na pomoc, aby se ozvali a připojili se do koordinačního mechanismu.

Organizace budou průběžně sbírat zpětnou vazbu od místních obyvatel a v případě, že se případné stížnosti či nedorozumění budou týkat jiné organizace, tak si informace se souhlasem stěžovatele budou předávat a řešit.

Adra

Český Červený kříž

Člověk v tísni

Diakonie ČCE

Diecézní Charita Brno

Donio

Karel Komárek Family Foundation

Nadace Českého rozhlasu

Nadace ČEZ

Nadace J&T

Nadace Via

Nadace NROS – Pomozme dětem

Nadační fond pomoci


Další články o pomoci v postižených obcích


Autor: Člověk v tísni

Související články