Nová práce a nový rok. To je budoucnost.

Publikováno: 15. 12. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Nová práce a nový rok. To je budoucnost.
© ČvT archiv

Všichni už víte, že Transfer je projekt pro mladé lidi od 15 do 29 let, kteří nestudují a nepracují. Můžeme v rámci projektu nabídnout exkurze, workshopy, kurzy, rekvalifikace, získání kompetencí na podnikání a osobní poradenství od dvojice sympatických slečen. Ale pár věcí se změnilo tak Vám to všechno musíme říct…

Vánoce se blíží, a protože si všichni chtějí vydělat 60 tisíc do Vánoc tak jsou v Amazonu. Ti chytřejší čekají na lepší příležitost anebo už mají domluvený nástup hned po Novém roce. Zrovna včera se nám povedlo sehnat třem lidem práci a to ne ledajakou, ale fakt dobrou! Nějakou, kde se mladí lidé mohou odrazit a získají praxi. Dnes pro Vás máme 10 zásadních věcí, nad kterými musíte přemýšlet, než si práci vyberete…

1. Uvědomuješ si, že v práci budeš trávit většinu svého života? Teď je chvíle, kdy rozhodneš o své budoucnosti.

2. Vydržíš tam alespoň 8 hodin denně, 5 dní v týdnu? Ano i přes letní prázdniny…

3. Pokud nevydržíš, znovu se zamysli nad tím, co Tě opravdu baví. Pokud je to něco k čemu potřebuješ další vzdělání, tak by ses měl možná vrátit do školy.

4. Budou se moci na Tebe v práci spolehnout? Přichází s tím velká zodpovědnost…

5. Co je pro Tebe v nové práci nejdůležitější? Znovu se zamysli, jestli to bude splňovat tvá vysněná práce… Pokud ano, jdi si za tím! Fandíme Ti!!!

6. Co Tě bude v práci nejvíce motivovat? Jsi si jistý, že to jsou jen peníze?

7. Máš nějaké podmínky, které potřebuješ, aby práce splňovala? Dokáže tohle všechno zaměstnavatel zajistit? A co jsi ochoten případně obětovat.

8. A promyslel sis je pořádně? (Určitě to nejsou podmínky, představy tvých rodičů, přítelkyně/ přítele nebo kámošů?)

9. Je něco na co neznáš odpověď nebo se v tom vůbec neorientuješ? Pokud si nevíš rady, neboj se zeptat lidí, co mají zkušenosti, lidí z Transferu nebo třeba i rodičů. Minimálně Transfer je Ti vždy při ruce.

10. Teď už je potřeba jen vymyslet jak se budeš prezentovat a co si vezmeš na sebe…

Hodně štěstí všem nejen při hledání práce, ale i všem ostatním do roku 2017. Ozveme se Vám zas v novém roce.

Autor: Bc. Tereza Hajdúová, osobní poradce v projektu Transfer

Související články