Nový školní rok je v plném proudu!

Publikováno: 26. 10. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Nový školní rok je v plném proudu!
© Foto: Lenka Hozáková

Počasí je v dnešních dnech již spíše uplakané a letní prázdniny jsou dávno za námi. A to znamená, že škola je tu! A školní povinnosti jen narůstají. Ale nezoufejte! Protože stejně jako v letech minulých pro vás máme nabídku doučování. 

Takže koule na vysvědčení se bát nemusíte :) Cože? Doučování, že je pruda? To naše tedy rozhodně ne! A víte proč? Protože při něm je vždy čas i na zábavu. Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit!

Naše doučování probíhá individuálně, přímo v rodině, do které pravidelně dochází dobrovolník, který se s dítětem doma učí. Společně dělají úkoly a opakují učivo do školy. Dobrovolník radí i rodičům a podporuje je v tom, aby se do doučování svých dětí aktivně zapojili.

Postupem času se z dobrovolníka na doučování většinou stane takový „starší kamarád“. Pro to, aby se dobrovolníci a děti mohli navzájem lépe poznat, podnikáme společně různé akce a výlety. V letošním roce pak k těm velkým, společným akcím, na které jezdí všechny děti a dobrovolníci z doučování, přibyde ještě i možnost podniknout něco jen v tandemu, pouze s dobrovolníkem/“starším kamarádem“. Je jen na nich, zda půjdou do divadla, na koncert, podniknou poznávací výlet anebo se zúčastní nějaké sportovní akce.

Novinkou je také skupinové doučování, které odstartuje v listopadu.

Při „Učení bez mučení“ se budou moci děti jednou týdně formou zážitkové aktivity naučit něčemu, co uplatní nejen ve škole, ale především v běžném, každodenním životě.

Tak co? Ještě pořád si myslíte, že je doučování pruda?

A to ještě nevíte, že tohle všechno je zdarma!

"Do programu doučování bylo ve školním roce 2015/2016 zapojeno celkem 13 dětí a vystřídalo se 11 dobrovolníků. Ze strany rodičů i dětí je o doučování velký zájem, stále se potýkáme s nedostatkem dobrovolníků," říká Helena Řeháková, koordinátorka podpory vzdělávání bílinské pobočky.

Autor: Marek Vimrů, Pracovník podpory vzdělávání

Související články