„Podporu budeme poskytovat i nadále.“ Co přinesl první rok Doučujte.cz?

Publikováno: 10. 9. 2022 Doba čtení: 3 minuty
„Podporu budeme poskytovat i nadále.“ Co přinesl první rok Doučujte.cz?
© Foto: Pexels - Julia Cameron

Naše platforma Doučujte.cz funguje již přesně rok. K 1. září 2021 jsme otevřeli brány webu Doučujte.cz s cílem zpřístupnit naše mnohaleté zkušenosti všem doučovatelům a doučovatelkám v republice. 

Vyvěsili jsme na jeden přehledný web mnoho odkazů, dokumentů, rad a videií, které mezi sebou různě sdíleli pracovníci a dobrovolníci doučování Člověka v tísni. I po jejím spuštění jsme se platformu snažili rozvíjet a nabízet doprovodné akce a webináře. A jak se nám to povedlo? Zde nabízíme pár čísel, informací a ocenění, za kterými se skrývá mnoho jednotlivých příběhů po celé republice, ve kterých šlo (nejen) o napravení dopadů distanční výuky.

Za rok fungování Doučujte.cz web navštívilo 13 tisíc uživatelů.

Jsme rádi, že vás náš web zajímá. Všímáme si stále rostoucího počtu nových návštěvníků, ale i uživatelů, kteří se vrací každý týden. Neváhejte nás kontaktovat, pokud máte jakékoliv připomínky nebo nápady.

Počet materiálů na platformě narostl z původních 96 na současných 125 publikovaných materiálů.

Něco nám tady chybí? Pokud víte o stránkách s materiály vhodnými pro doučování nebo můžete poskytnout užitečné soubory z vlastních zdrojů, rádi o ně rozšíříme naši databázi! I v následujícím roce chceme aktivně vyhledávat a poskytovat nové materiály a podklady, které vám usnadní doučování.

Během 12 měsíců jsme uspořádali 14 webinářů pro veřejnost úplně zdarma, na některých z nich jsme spolupracovali s Učitelskou platformou.

Doučujte s učiteli! Tak jsme nazvali sérii pravidelných online webinářů, které pořádáme se zkušenými pedagogy z Učitelské platformy. Spolu s nimi jste se mohli věnovat například podpoře čtenářství, matematickým dovednostem na základní škole nebo například paměťovým technikám a nechat se inspirovat jejich zkušenostmi, nápady a doporučními. Sestříhané záznamy těchto webinářů nahráváme na Youtube i na náš web, aby byli k dispozici všem zájemcům o doučování.

"Za poslední rok, kdy mnozí žáci a žákyně potřebovali zmírnit negativní dopady online výuky a covidových opatření ve školách se projevila veliká potřeba platforem, jako je Doučujte.cz.

Navzdory všem světovým krizím nesmíme zapomínat na děti, které potřebují pomoc ve vzdělávání. I nadále budeme poskytovat přímou podporu znevýhodněným dětem a naše zkušenosti sdílet se všemi, kteří doučují.

Zajímavé odkazy či podklady u nás najdou i ti, kteří se zapojili do pomoci dětem ukrajinských uprchlíků, aby dobře zvládly přechod do českých škol."

ADÉLA POSPÍCHALOVÁ, KOORDINÁTORKA DOUČUJTE.CZ

V listopadu 2021 jsme web rozšířili o Sbírku počítačů, kterou jsme přebrali od platformy Česko.Digital a díky které jsme rozdali více než 2 750 počítačů a techniky.

Dejme technice novou šanci a přispějme k rozvoji digitální gramotnosti dětí. Podstatou sbírky počítačů je poskytovat potřebné technické vybavení pro výuku dětem, které by se k němu jinak nedostaly. Díky sbírce počítačů dokážeme shromažďovat notebooky a vybavení a následně ho distribuovat na místa, kde chybí. Zapojit se můžete i vy!

Doučujte.cz bylo v prosinci oceněno 3. místem v soutěži o nejlepší vzdělávací projekty EDUína.

„Takhle si většina lidí práci Člověka v tísni nepředstaví…“ Těmito slovy začínala naše prezentace na soutěži o nejlepší vzdělávací projekt v prosinci. Večer skončil úspěchem, společnost EDUin ocenila Doučujte.cz bronzovým místem.

Přidali jsme novou kategorii doučování pro ukrajinské děti.

Po zahájení ruské invaze jsme začali pracovat na rozšíření webu o novou sekci s materiály, které usnadní vzdělávání ukrajinských dětí.

Příčiny sociálního vyloučení, záznamy webinářů a další obsah sledujte na našem Youtube!

A co dál?

V dalším roce plánujeme kromě rozvojeí webu také naši pravidelnou sérii webinářů a doplňujících akcí, první se koná již v září. Budeme pokračovat v rozšiřování sbírky počítačů a zároveň web držet aktuální a přístupný pro všechny

Autor: Filip Chládek

Související články