Pojďte do školy! (Ne)Rovné šance na vzdělávání znevýhodněných dětí

Janská, I., Habart, T.

Společnost Člověk v tísni poskytuje již více než deset let sociální služby lidem, kteří žijí v podmínkách sociálního vyloučení. Naše dosavadní zkušenosti ukazují, že jakkoliv efektivní intervence situaci chudých rodin z dlouhodobého hlediska nevyřeší, nebude-li propojena se vzděláváním, zejména vzděláváním nejmladší generace. Tříletý projekt Pojďte do školy! Podpora vzdělávání a doučování dětí ze sociálně vyloučených domácností (2009–2011), v rámci něhož vznikla i publikace Pojďte do školy! (Ne)Rovné šance na vzdělávání znevýhodněných dětí, se proto zaměřil na přímou podporu vzdělávání znevýhodněných žáků a také úzkou spolupráci se školami, do nichž tito žáci docházejí.

V publikaci bychom se chtěli podělit o poznatky vyplývající z realizace projektu a zároveň představit důvody, proč by sociálně znevýhodněné děti (stejně jako děti s jakýmkoliv jiným hendikepem) měly být vzdělávány ve školách hlavního vzdělávacího proudu. Jako inspirace mohou posloužit zkušenosti ze zemí, které se inkluzivní cestou vydaly již před mnoha lety a které patří v oblasti vzdělávání k evropským špičkám. 

Příručku Pojďte do školy! (Ne)Rovné šance na vzdělávání znevýhodněných dětí, si můžete stáhnout v elektronické podobě na našich stránkách nebo si ji můžete objednat v tištěné podobě prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Příručka je zdarma, poštovné a balné činí 90 Kč za 1 ks, 100,- Kč za 2 ks). Doba dodání je 2 - 3 týdny.
Materiál vznikl v rámci projektu Pojďte do školy! Podpora vzdělávání a doučování dětí ze sociálně vyloučených domácností, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Stáhnout