Poznej tváře klimatické změny! Přijďte na slavnostní vyhlášení vítězů 11. ročníku Komiksové soutěže

Publikováno: 21. 10. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Poznej tváře klimatické změny! Přijďte na slavnostní vyhlášení vítězů 11. ročníku Komiksové soutěže
© Foto: Varianty

Zveme žáky a studenty, rodiče i učitele na vyhlášení vítězů studentské soutěže o nejlepší komiks. Letošní ročník se inspiroval streetartovým projektem „Tváře klimatické změny“, který ve spolupráci s Člověkem v tísni realizuje komiksová kreslířka TOY BOX.

Vítěze vyhlásíme 13. listopadu 2021 ve 13:00, a to v divadle X10 (Praha 1) na mezinárodním FRAME festivalu, kde mladé fanoušky komiksu čeká další bohatý program.

Vstupné na vyhlášení i celý festival je zdarma.


CO VÁS NA FESTIVALU ČEKÁ?

Potkáte se s vítězi soutěže o nejlepší studentský komiks s tématem sucha, povodní nebo kácení pralesů, které vybere odborná porota z více než 210 děl. 

Nejlepší komiksy po festivalu poputují na výstavu do kavárny centra Langhans, kde budou k vidění až do konce prosince 2021.

Krom toho se ocitnete uprostřed dění mezinárodního FRAME Prague Comics Art Festival, který už 5. rokem přináší bohatou přehlídku současného komiksu a ilustrace. 

Prohlédnete si fascinující výstavy, vyzkoušíte komiksové workshopy, zažijete setkání s domácími a zahraničními hvězdami komiksu a ilustrace, křty nových publikací i živé kreslení.


Přihlas se už teď na festivalový WORKSHOP S KRESLÍŘKOU:

Účastnil/a ses letošní komiksové soutěže? Máš jedinečnou šanci se na festivalu zapojit do profesionálního komiksového workshopu se spisovatelkou a ilustrátorkou Klárou Smolíkovou. 

Workshop proběhne na místě od 15:00. 

Přihlášky na workshop můžeš zasílat již teď na soutez.varianty@clovekvtisni.cz.

Autor: Var

Související články