Práce s dětmi mě moc baví

Publikováno: 9. 11. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Práce s dětmi mě moc baví
© Lukáš Svoboda

Jmenuji se Alžběta Havlová a jsem studentka Střední pedagogické školy v Karlových Varech. K dobrovolnické práci a doučování jako takovému jsem se dostala prostřednictvím jedné z koordinátorek služby podpory vzdělávání v rodinách Alžběty Pospíšilové, která na naší škole vedla besedy o organizaci Člověk v tísni a možnosti zapojení se do spolupráce touto dobrovolnickou formou. Dobrovolnictví je součástí služby Podpory vzdělávání v Karlových Varech, projekt K.O.Z.A. (Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace).

Přišlo mi to jako zajímavý nápad, a tak jsem se posléze přihlásila. Momentálně chodím doučovat do dvou rodin v Sokolově a mám to jako náplň svých školních praxí. Každá rodina je jiná, stejně tak práce s jednotlivými školáky a nedá se to srovnávat ani posuzovat. Práce s dětmi mě moc baví, je to něco naplňujícího a obohacujícího.

Představte si, že se ocitnete v pozici rodiče, který nemůže svému dítěti pomoci ve vzdělávání, a přitom chcete pro své dítě to nejlepší a nemáte možnost to zvládnout sám? Přesně proto existují dobrovolníci, jako jsme my. Lidé, kteří chtějí pomoci. Sice je to o tom docházet do cizí rodiny, okrádat se o pár ,,minut,, svého času, strávit pár minut cesty tam a zpět. Možná taky okrádat své rodiny o pár minut s nimi protože musíte vytvořit nějakou přípravu. Ale, není skvělé vidět dítko, které se může posunout na další stupínek jen díky vám? Je úžasné vidět nadšené dítě, které, když klepete na dveře, už ví, že se mu přišel někdo věnovat.

Mohu za sebe jen říci, že je to skvělý pocit. Pokud máte srdce, na tom správném místě, a jsou dny kdy nemáte co dělat, myslím , že tohle je něco, pro co by jste mohli být určeni stejně, jako my.

Autor: Alžběta Havlová, Studentka SPgŠ Karlovy Vary

Související články