Na pražský magistrát se kvůli odpuštění dluhů obracejí tisíce lidí. Exekuce dosahují výše stamilionů

Publikováno: 13. 12. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Na pražský magistrát se kvůli odpuštění dluhů obracejí tisíce lidí. Exekuce dosahují výše stamilionů
© Unsplash

Pražský magistrát se velmi aktivně zapojuje do akce Milostivé léto. Kampaň hlavního města upozorňuje na fakt, že v rámci této akce, si lidé s dluhy u města, kteří jsou zároveň v exekuci, mohou větší část z nich nechat odpustit. Podle vyjádření Prahy ji už kontaktovalo několik tisíc lidí. 

Statistiky zveřejněné v tiskové zprávě ukazují, že jen Dopravní podnik eviduje exekuce kvůli nezaplacenému jízdnému ve výši 185 milionů korun. Vysoké, stamilionové dluhy, mají lidé i u odboru hospodaření s majetkem nebo odboru daní, poplatků a cen.

V rámci Milostivého léta magistrát spolupracuje s organizací Člověk v tísni, která se dlouhodobě zabývá dluhovým poradenstvím. Dluhový odborník z této organizace David Borges vyzývá i další města, aby se k akci připojila.

„Praha se skutečně dostala na špičku v komunikaci exekuční problematiky. Velmi apeluji na ostatní města, která se k Milostivému létu nepřipojila, aby ještě tuto možnost zvážila. Totéž platí pro věřitele, jelikož je to i pro ně možnost, jak se dostat po mnoha letech ke svým penězům. V neposlední řadě bych chtěl požádat zaměstnavatele, jelikož oni jako jedni z mála vědí, že jejich zaměstnanci mají dluhy, aby je motivovali k přihlášení se do projektu Milostivé léto,“ říká Borges

Celou tiskovou zprávu najdete zde

Autor: Magistrát HMP, Člověk v tísni

Související články