Přečtěte si nový zpravodaj Světové školy

Publikováno: 5. 10. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Přečtěte si nový zpravodaj Světové školy
© Foto: ČvT archiv

Zajímá vás, co nového se děje na Světových školách v České republice? Jakým způsobem se jim dařilo zapojovat globální témata do výuky a přenést je na lokální úroveň? Přečtěte si aktuální zpravodaj.

V novém čísle se ohlédneme do loňského roku prostřednictvím mediálních výstupů jednotlivých škol. Podíváme se, jaké zkušenosti získaly nově zapojené školy a jak hodnotily proběhlé akce. S Markétou Kutilovou zavítáme do syrského města Kobaní. Seznámíme se se školami, které prošly auditem a nasbíráme inspiraci z příběhů Světových škol. Na závěr se podíváme, do jakých akcí se mohou školy v nejbližších měsících zapojit. Zároveň se v nejbližší době rozjede zbrusu nový web Světové školy a učitelé mají opět možnost získat přístup k lekcím globálního rozvojového vzdělávání.

První Zpravodaj nového školního roku si stáhněte ZDE.

 

Světová škola je místem, kde:

  • globální témata tvoří přirozenou součást výuky a života školy;
  • se žáci pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým děním a sledují aktuální vývoj v rozvojovém světě;
  • žáci, učitelé i širší veřejnost získávají informace o globální problematice;
  • žáci identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení;
  • je nejméně jedenkrát za rok ve spolupráci s místní partnerskou organizací uspořádána akce
  • je společný cíl přispět k řešení vybraného problému.

 

Oceněním Světová škola se v současné době pyšní šedesát tři českých mateřských, základních a středních škol a téměř dvě stovky dalších škol z Evropy. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej.

Certifikát Světová škola uděluje společnost Člověk v tísni, o. p. s. ve spolupráci s dalšími nevládními neziskovými organizacemi. Školy se v případě zájmu mohou hlásit ke kterékoliv z nich.

Od září 2016 probíhá další ročník programu Světová škola. Pro více informací můžete kontaktovat koordinátorku Kateřinu Sobotkovou: katerina.sobotkova@clovekvtisni.cz.

Další informace naleznete ZDE.

Autor: Jana Odstrčilová, mediální koordinátorka vzdělávacího programu Varianty

Související články