Představovali jsme náš Klub Aktiv ve spolupráci s kapelou NaDen

Publikováno: 5. 7. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Představovali jsme náš Klub Aktiv ve spolupráci s kapelou NaDen
© ČvT archiv

Ve středu 28. dubna tohoto roku jsme představili náš klub studentům střední školy, žákům základní školy a dětem z mateřské školy Havlíčkova Kraslice.  Přednáška se konala na místní střední škole v Kraslicích v hudebním sále školy. Touto cestou jsme prezentovali náš klub a organizaci Člověk v tísni o.p.s. Prostřednictvím setkání jsme se ještě více dostali do podvědomí mladých lidí, kteří by do budoucna mohli využít naše služby. Jsme opravdu rádi, že jsme měli možnost předat informace žákům, ale také třídním učitelům a výchovným poradcům, jelikož vzdělání a uplatnitelnost mladých lidí jsou pro nás společné cíle.

Představovali jsme nejen samotnou činnost klubu, ale také možnost tzv. retrostipendií, které organizace Člověk v tísni o.p.s. poskytuje. Chtěli byste vědět co to je? Tak navštivte náš klub osobně a my vám rádi vše vysvětlíme a provedeme našim klubem.

Po prezentaci našeho klubu a organizace nás vystřídala úžasná kapela NaDen, která nám pomohla s uvolněním atmosféry a seznámila žáky s hudebními nástroji, které ovládá (kytara, saxofon, akordeon). Skupina NaDen původně vznikla na jeden den za účelem záskoku na dobročinné akci, které se nemohl zúčastnit známý písničkář Jaromír Nohavica. A tak se tato kapela dala dohromady a již dva roky hrají písně tohoto písničkáře s vlastní aranží a zápalem. V repertoáru jsme měli možnost slyšet ty nejznámější písničky Jaromíra Nohavici, ale také Ivana Mládka či známé melodie z pohádek. Dětem a učitelům se přednáška klubu s hudebním vystoupením velice líbila a pevně věříme, že v budoucnu akci zopakujeme opět ve spolupráci s kapelou.

Chtěli bychom touto cestou jako pracovníci klubu Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Aktiv Kraslice poděkovat SŠ, ZŠ a MŠ Kraslice za pozvání a možnost prezentovat náš klub a organizaci. Poděkování si nesporně zaslouží také i kapela NaDen za to, že za námi přijeli a vystoupili bez nároku na honorář.

Tato služba je financována z prostředků Karlovarského kraje

 

Autor: Štefan Gabčo a Jan Jiroušek, Pracovníci pro mládež

Související články