Příběh Sáry

Publikováno: 26. 9. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Příběh Sáry
© Jiřina Hadrávková

V červnu jsem Vás poprvé seznámila s příběhem nezletilé Sáry. S odstupem tří měsíců přináším pokračování příběhu, ve kterém se dozvíte, jak se Sáře a její mamince v současné době daří. 

S maminkou Sáry jsem na začátku naší spolupráce řešila zajištění kompenzačních pomůcek, jako je polohovatelná postel a nový speciální kočárek, který by lépe vyhovoval. Společně jsme kontaktovaly VZP a zjišťovaly možnosti jejich pořízení. Vzhledem k tomu, že maminka v minulosti nežádala o polohovatelné lůžko a kočárek byl pořízen déle jak před třemi lety, nestálo nic v cestě oslovit ošetřujícího lékaře s prosbou o potvrzení žádosti na pořízení. S přihlédnutím k vážnému onemocnění Sáry, lékařka naší žádosti vyhověla. Polohovatelné lůžko je nyní již objednané a maminka se Sárou vybírají nový kočárek.

Sára s maminkou a bratrem žije v pronajaté místnosti v bytě 2+1, který se nachází ve třetím patře v domě bez výtahu. Finanční prostředky zatím rodině neumožňují přestěhovat se do vhodnějšího bydlení, které by se nacházelo v přízemí domu nebo v domě s výtahem. Finance, které má rodina k dispozici, využívá maminka Sáry k zajištění chodu domácnosti a pořízení zdravotnického materiálu. Z těchto důvodů jsem se s maminkou Sáry domluvila, že oslovíme nadaci, která by mohla rodině finančně pomoci. Po domluvě jsme se nakonec rozhodly v srpnu oslovit nadaci Dobrý anděl s žádostí o pomoc. Pracovníci nadace s velkou ochotou a ve velmi krátkém čase vyřídili žádost o finanční podporu. V tomto týdnu maminka obdržela e-mail s potvrzením, že rodina byla vybrána jako příjemce nadačního příspěvku, který jí bude od následujícího měsíce vyplácen.

Maminka pevně věří, že život její rodiny se nyní bude ubírat správným směrem. Již nyní uvažuje o možnostech nového bydlení, s jehož hledáním rodině ráda pomůžu. Maminka by se také se Sárou ráda vydala do lázní na Slovensko, proto nyní společně zjišťujeme, jaké jsou možnosti a podmínky pro pobyt.

Autor: Jiřina Hadrávková, koordinátorka sociálních pracovníků

Související články