Příměstský tábor předškolního klubu. Dobrodružství jako z Honzíkovy cesty

Publikováno: 3. 8. 2023 Doba čtení: 2 minuty
Příměstský tábor předškolního klubu. Dobrodružství jako z Honzíkovy cesty
© Foto: Denisa Macháčková

V první půlce července se konal náš každoroční příměstský tábor pro děti z předškolního klubu. Tématem tábora byla knížka Honzíkova cesta. Každý den jsme si přečetli kousek z dobrodružství, které Honzík zažíval, a pak jsme vyrazili za naším vlastním dobrodružstvím. Během tábora jsme se tak byli několikrát koupat, podívali jsme se na zvířátka, nebo se projeli vlakem.

První den našeho programu začal v klubu, kde jsme se setkali a přečetli si první část Honzíkovy cesty. Ten den jsme se vydali tramvají do parku Stromovka, kde jsme společný čas strávili hraním her a na hřišti. Po návratu ještě zbyl čas na odpočinek a pohádku.

Druhý den jsme využili sluníčka a teplého počasí a vyrazili jsme vlakem ze Smíchovského nádraží do Radotína. Ze stanice jsme se pěšky přesunuli do krásného přírodního koupaliště Biotop Radotín. Děti měly z vody velkou radost a nejradši by v ní byly celý den. Učily se plavat, jezdily na skluzavce, hrály hry ve vodě. Se společným dnem jsme se rozloučili po odpočinku opět v klubu.

Tábor pokračoval středou, kdy jsme si část dopoledne hráli na hřišti. Po návratu do klubu jsme opět vyrazili do bazénu, protože děti mají vodu opravdu rády. Tentokrát byl naším cílem aquapark na Barrandově. Koupání jsme si všichni moc užili. Hráli jsme si v brouzdališti, vyzkoušeli jsme i hlubší vodu, jezdili jsme na obou tobogánech a dokonce se nechali unášet divokou řekou.

Náš čtvrtý společný den jsme zahájili čtením Honzíkovy cesty. V knize se Honzík zrovna seznamoval s různými zvířaty, proto jsme se za zvířaty vydali i my. Ve Stanici přírodovědců jsme viděli kozy, lamu, poníky, prasátka a mnoho dalších zvířátek. Odpoledne jsme pak věnovali odpočinku a vyrábění masky kozy, kterou se pak děti chlubily rodičům.

V pátek jsme se s Honzíkovou cestou rozloučili přečtením poslední části knížky a tramvají jsme se vydali do Národního zemědělského muzea. Děti se podívaly na různé zemědělské stroje, zejména na traktory, a dokonce se na malých šlapacích traktorech mohly projet. V části věnované gastronomii si zkusily nakoupit lokální potraviny a v sekci zemědělství se seznámily s rozličnými hospodářskými zvířaty. Po návštěvě muzea jsme se prošli do parku Stromovka, kde jsme pro děti připravili sportovní olympiádu. Výhru, kterou byla medaile a diplom, si odnesli všichni účastníci.

Děkujeme všem soukromým dárcům, díky jejichž podpoře jsme tábor mohli uskutečnit!

Autor: Denisa Macháčková, Kateřina Fuksová

Související články