Rozhovor s praktikantkami ČvT

Publikováno: 18. 4. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Rozhovor s praktikantkami ČvT
© ČvT archiv

Na činnosti programu "Podpora vzdělávání" se v Kladně podílí celá řada lidí - koordinátor vzdělávacích služeb, pracovník podpory vzdělávání, pracovnice předškolního klubu, pracovníci nízkoprahového klubu, dobrovolníci, a stále je to málo. Máme proto radost, že dorazila posila - praktikantky z Vyšší odborné školy zdravotnické Kladno. Jejich studijní zaměření je na sociální práce, tedy pro nás jako stvořené.

Naše organizace "Člověk v tísni, o.p.s." poskytuje možnost praxí - a to praxí zaměřených na přímou práci s klienty. Dnes jsme se ptali, jak se našim praktikantkám u nás (ne)líbí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Žaneta Krejčová

„Jsem na praxi v neziskové organizaci Člověk v tísni. Doučuji jednu super holčičku, se kterou jsem spokojená a dělá mi radost. Zaměstnanci jsou neskutečně optimističtí a vstřícní a na praxi se mohu těšit dvakrát více. 

První den nám řekli, jak co chodí, kdo je kdo, kde je co. Máme spoustu možností jak se zapojit do projektů, o kterých si myslím, že jsou k něčemu dobré. Je skvělé být toho součástí a pomáhat druhým. Tato praxe mě naplňuje už z toho důvodu, že mohu pomoci někomu, kdo to potřebuje, a jsem ráda, že můžu být součástí toho, co Člověk v tísní organizuje.“

 

Kristýna Hotařová

"Praxe zaměřená na děti mě velice baví, takže se mi v Člověku v tísni nejvíce líbí předškolka, ve kterém jsem se byla podívat. Líbí se mi celkový přístup pracovníků a skutečnost, že o nás mají zájem.

Mohu pracovat s dětmi, jak v předškolním klubu, tak v rodinách, kde jim poskytuji doučování. Tato praxe má pro mě obrovský smysl, protože pomáhám lidem, kteří pomoci chtějí.“

 

Veronika Šormová

„Praxe u Člověka v tísní je pro mě velmi přínosná. Ráda pomáhám, jsem ráda mezi lidmi, mám ráda děti a ještě radši chodím do terénu. Mám tu vše v jednom. Líbí se mi přístup sociálních pracovníků, jsou k nám velmi milí.

Také se mi líbí možnosti praxe, protože doučujeme v rodinách, kde je to fajn a tak jsem záhy zjistila, že mě tato činnost baví. Můžeme být i v předškolním klubu, kde vidíme „malou školku“, a také se můžeme zapojit do několika projektů. Praxe v člověku v tísni se mi líbí a jsem ráda, že mám možnost na ní chodit.“

 

Za zaměstnance Člověka v tísni, o.p.s. našim praktikantkám moc děkujeme za pomoc a přejeme jim, aby jim nadšení vydrželo a i nadále vykonávaly svou praxi s úsměvem a radostí. Pokud byste se i Vy (čtenáři) chtěli stát součástí našeho týmu a svou dobrovolnickou činností pomáhat druhým, neváhejte nás kontaktovat. Pomáhat druhým je jednodušší, než si možná myslíte... :)

 

Autor: Marek Pelech, Pracovník programu podpora vzdělávání, kontaktní osoba pro stáže a dobrovolnictví

Související články