Média veřejné služby v době koronakrize nebo online rozhovor s Martinem Veselovským! Sledujte přímý přenos

Publikováno: 11. 5. 2020 Doba čtení: 2 minuty
Média veřejné služby v době koronakrize nebo online rozhovor s Martinem Veselovským! Sledujte přímý přenos
© Jeden svět na školách

K Týdnům mediálního vzdělávání každoročně patří debaty studentů s novináři na školách po celé České republice. Z důvodu uzavření škol bohužel není možné letos tyto debaty uspořádat ve třídách. Nabízíme Vám proto neméně zajímavé alternativy v online podobě. Připravili jsme pro vás debatu na téma "Média veřejné služby v době koronakrize", a také online rozhovor s Martinem Veselovským na téma "Povolání novinář". 

Média veřejné služby v době koronakrize

Ve čtvrtek 14. května od 10 hodin budou v rámci tématu Média veřejné služby v době koronakrize debatovat ti, kteří řídí zpravodajství našich veřejnoprávních médií. Konkrétně Radka Matesová Marková, šéfredaktorka České tiskové kanceláře, Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství a sportu České televize a Jan Pokorný, ředitel zpravodajství Českého rozhlasu

Debatu bude moderovat novinář Robert Břešťan, šéfredaktor investigativního serveru Hlídacípes.org. Diváci budou moci prostřednictvím chatu pokládat novinářům své dotazy.

Živý přenos bude možné shlédnout na facebookové události na facebookových stránkách Jednoho světa na školách nebo na stránkách JSNS.CZ, kde bude uložen i záznam z debaty. 

Online rozhovor s Martinem Veselovským na téma "Povolání novinář" 

V úterý 19. května od 10 hodin se můžete těšit na online rozhovor s Martinem Veselovským! Sledujte živě rozhovor o tom, co všechno obnáší profese novináře, aneb "Ptejte se toho, kdo se vždycky ptá".

Dozvíte se, jak se připravuje na rozhovory, co ho motivuje dělat dobře svoji práci, s jakými výzvami se ve svém profesním životě setkal nebo na jaké rozhovory rád vzpomíná? Nabídneme i pohled do fungování DVTV, úspěšné internetové televize, kterou spoluzakládal v roce 2014. Přímý přenos rozhovoru mohli diváci sledovat na facebookové události, facebookových stránkách Jeden svět na školách nebo na stránkách JSNS.CZ.

Zde nabízíme záznam ke zhlédnutí:


Debatu povede  Konstantin Sulimenko, který se podílí na pořadu Šťastné pondělí (Seznam zprávy). Dříve moderoval svůj Youtubový pořad Hroty týdne.

Autor: Jeden svět na školách

Související články