Tanvaldský špičák pokořen.

Publikováno: 2. 9. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Tanvaldský špičák pokořen.
© Maria Siváková

První prázdninový výjezd se skupinou studentů z programu kariérního poradenství jsme naplánovali do Tanvaldu. Bohužel, ne všichni se akce mohli zúčastnit, ať už proto, že byli na brigádě, nebo využili možnosti opět se po dlouhé době sejít se svými blízkými a rodinou. Ostatní však rádi využili možnosti vyrazit s kariérními poradkyněmi Maruškou a Katkou na pětidenní pobyt plný seznamovacích aktivit, výletů a přírody.

První den, po ubytování ve věži malého kempu, byl věnovaný seznamovacím aktivitám. Protože děti z Berounské a Kladenské pobočky spolu vyjely poprvé. Kamarádi se z nich stali téměř okamžitě a hned bylo jasné, že tahle parta spolu zažije pohodové dny.


Výšlap na Tanvaldský špičák se stal nezapomenutelným zážitkem nejen pro mládež. Terén to byl opravdu náročný, ale i tak nás příroda nabila energií, kterou jsme v dalších dnech využili při fotbalovém turnájku a cestě na nákup do 3 Km dalekého obchodu. Naše nohy, které si tak dlouho zvykaly na sezení u počítačů a nyní dostávaly zabrat, se po třetím dnu rozhodly najít relax ve vířivce. Ten jsme našli, stejně jako korálkové dárečky pro maminky, v Jablonci nad Nisou.


Les, který obklopoval náš kemp, prověřil nebojácnost naší party při půlnoční bojovce. Střeží také naše tajemství a přání, které jsme mu prozradili při opékání špekáčků. Za odměnu nás obdaroval svými plody borůvek, které pak Lukáš použil do svých výborných palačinek.


Nemýlili jsme se, naše nová parta bude na tyto zážitky ještě dlouho s úsměvem vzpomínat. Už se těšíme na náš další společný výjezd!

Autor: Maria Siváková, Kariéní poradce (Kladno)

Související články