Těžce vydřená pastva pro oči

Publikováno: 25. 10. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Návštěva teplických Mirabellek v eNCéčku
© Foto: Jana Bašková, Nikola Ulrichová

S dětmi z našeho klubu často pořádáme různé talentové soutěže a vedeme pro ně kreativní i pohybové dílny, jezdíme na výlety, navštěvujeme zajímavá místa i osoby. Kromě toho, že samy děti se aktivně účastní i některých veřejných akcí, jsou rády i jako diváci. Velmi oblíbenou dílnou je tanec. Následující řádky proto patří našim prozatím posledním hostům našeho eNCéčka. 

Holky a i jeden mladý muž přivítali v našem nízkoprahovém klubu děvčata z mažoretkového týmu Mirabell Teplice, který vede paní Miluše Ramešová st. Jak uvedla paní trenérka, mažoretkový sport je stále více populární. Spousta malých holčiček i starších slečen touží po tom stát se mažoretkou. Děvčata se od malička učí nejen disciplíně a zodpovědnému přístupu ke kolektivu, ale především získají nové kamarádky a dokonalou pohybovou průpravu a také mnohé nezapomenutelné zážitky.

Naše děti se velmi zajímaly, jak mažoretky trénují a připravují se na soutěž. Dívky z Mirabell dodávají, že příprava je více než náročná. Děvčata tráví většinu volného času na trénincích mažoretek, ale také na trénincích pohybové průpravy, baletu a gymnastiky. Tréninky mají i čtyřikrát týdně. Po škole navštěvují tělocvičnu a tam stráví klidně i 2 až 3 hodiny. Dalo by se říci, že mažoretky jsou tanečnice, jejichž choreografie je založena především na barvité práci s náčiním Baton (hůlkou). Původní pochodový krok je v choreografii nahrazován prvky z tanečního sportu, gymnastiky, nutná je také baletní průprava. Vše je ztíženo prací s náčiním, nejčastěji s hůlkou.

Přítomné děti si práci s hůlkou pod odborným vedením trenérky i prakticky vyzkoušely. Jak se samy mohly přesvědčit, jen udržet hůlku v ruce nebylo vůbec snadné, natož s ní pootočit, ačkoliv to na první pohled vypadalo velmi snadně. Mažoretky následně předvedly ukázky čtyř sólo formací.

Cvičenkám to moc slušelo a děti doslova hltaly každý jejich pohyb. Každá z dívek z klubu zatoužila být alespoň na chvíli mažoretkou, mít krásný kostým, účes, nalíčení. Velmi děvčatům i paní trenérce děkujeme za krásné zpestření říjnového odpoledne a přejeme jim mnoho úspěchů v tomto krásném sportu. 

Autor: Jana Bašková, Pracovnice nízkoprahového klubu pro děti a mládež

Související články