Bílina: Nízkoprahové kluby

Bílina: Nízkoprahové kluby

Posláním nízkoprahových klubů je podpora dětí a mladých lidí, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Pomáháme dětem a mladým lidem překlenout období dospívání, které s sebou přináší řadu změn. Je spojené s touhou někam patřit, s někým chodit, prosadit se, najít vhodnou školu, zvolit povolání. Zajímáme se o to, co děti a mladí lidé prožívají, co řeší a jak si v tom počínají. Chceme, aby v tom nebyli sami.

Nabízíme prostor, kde mohou trávit svůj volný čas, zapojit se do společných aktivit, nebo přijít s vlastním nápadem a uskutečnit ho. Nabízíme jim vztah založený na důvěře a respektu. Usilujeme o to, aby děti a mladí lidé rozvíjeli své dovednosti a učili se přijmout odpovědnost za sebe i druhé.

Program klubů je ovlivněn věkem těch, kteří je navštěvují. Podporujeme děti a mladé lidi podporují při plnění školních povinností, učíme je novým dovednostem a návykům, které budou moci v budoucnu samostatně použít. Snažíme se působit preventivně, poskytujeme informace, které slouží ke snížení rizik souvisejících s potenciálně ohrožujícím způsobem života. V případě potřeby pomáháme zvládat obtížné životní situace.

V Bílině fungují dva nízkoprahové kluby pro děti a mládež:

  • eNCéčko (pro děti ve věku 6 až 14 let)
  • Otevřený klub (pro mladé lidi ve věku 15 až 26 let)
Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež eNCéčko:

Adresa: Teplická 555, Bílina, 418 01

Kapacita: 10 - 15 dětí, věk: 6 -14 let

Otevírací doba: Po - Čt: 13 – 17 h, Pá: 12 - 16 h 

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Otevřený klub

Adresa: Teplická 555, Bílina, 418 01

Kapacita: 10 - 15 dětí, věk: 15 - 26 let

Otevírací doba: Po: 14 - 19 h, Út, Čt: 12 – 17 h, St: 10 – 12 h a 13 - 18 h, Pá: 10 - 12 h a 13 - 16 h


Celý text Méně textu

Jak dále pomáháme