Tina z Arménie by vám ráda poděkovala

Publikováno: 3. 9. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Tina z Arménie by vám ráda poděkovala
© Člověk v tísni

Seznamte se s Tinou Davtyan, matkou dvou dětí z arménského města Vanadzor. Během lockdownu zůstala se svými dětmi doma. Tina měla strach, aby vydělala dostatek peněz pro svou rodinu, a zároveň jí kvůli situaci s covid-19 nebylo psychicky dobře. I proto Tinu vybrala organizace MIHR Creators Union (MIHR) - podporovaná společností Člověk v tísni - a darovala jí šicí stroj. Tina teď může pracovat z domu.

Podívejte se na video, kde Tina vysvětluje, jak pro ni pomoc byla důležitá.


Program solidarity v souvislosti s COVID-19 v zemích Východního partnerství však není jen o individuální pomoci. Zaměřuje se také na podporu občanských spolků a neziskových organizací s cílem zajistit, aby byly připravené, vyškolené, a finančně zabezpečené při dalším boji proti dopadům nemoci COVID-19.

Dorota Šuráňová, koordinátorka programu z Člověka v tísni k tomu dodává: “V rámci projektu v Arménii jsme dosud různými způsoby podpořili 17 organizací. Zástupci těchto organizací absolvovali řadu školení, aby zlepšili své dovednosti v oblasti psaní a realizace projektů i podávání závěrečných zpráv. Získali také finanční podporu pro své aktivity na zmírňování dopadů Covid-19. V neposlední řadě, vzhledem k náročnému nedávnému pandemickému a politickému vývoji v zemi, využili zástupci 12 organizací nabízenou psychosociální podporu."


Cílem Programu solidarity v souvislosti s COVID-19 v zemích Východního partnerství je zmírnit nepříznivé dopady COVID-19 a přispět k dlouhodobé socioekonomické odolnosti zranitelných skupin ve východní Evropě. Projekt, který realizuje Člověk v tísni ve spolupráci s Nizozemským helsinským výborem a AFEW International, zahrnuje intervence v Arménii, Gruzii, Moldavsku a na Ukrajině.

Tento článek vznikl za finanční podpory Evropské unie. Za jeho obsah nese výhradní odpovědnost nevládní organizace Člověk v tísni a nemusí nutně odrážet názory Evropské unie.


Autor: Tereza Hronová

Související články