TRANSFER

Publikováno: 28. 11. 2016 Doba čtení: 2 minuty
TRANSFER
© Tereza Hajdúová

Od června 2016 se v projektu Transfer věnujeme zaměstnanosti mladých lidí od 15 do 29 let věku, kteří nejsou zapojeni na trhu práce ani nejsou součástí vzdělávacího proudu. Krom našich 4 kanceláří je v Ústeckém kraji ještě 15 center pro Transfer.

Lidem, kteří ukončili VŠ a nejen jim, můžeme nabídnout pomoc s hledáním práce, ale také několik kurzů, kde mohou získat potřebné dovednosti. Většinou je velký problém se zkreslenou představou o trhu práce. Mezi stěžejní aktivity patří workshopy, exkurze, rekvalifikace, psychologické poradenství a také cvičné dílny. Nezaměřujeme se jen na zaměstnance, ale také na mladé budoucí podnikatele, těm můžeme nabídnout vhodný kurz a koučování zkušeného mentora.

Během skoro půl roku máme okolo 50 lidí, kteří s námi hledají zaměstnání. Osm z nich již má práci a dalších 12 bude mít práci od ledna. Někteří však čekají na rekvalifikaci nebo ještě do práce nepospíchají, protože jsou na rodičovské dovolené a jen mapují své možnosti na trhu. 12 osob se účastnilo čtrnáctidenního motivačního kurzu a dalších 12 mohlo na exkurzi vidět provoz společnosti Glencore a celý areál Tonaso.

Za tu dobu se o nás zmínila ministryně Marksová a byl zveřejněn článek na MF Dnes. Protože naše práce poskytuje i sociální poradenství a nekopíruje služby Úřadu práce (ti jsou partnerem), můžeme mluvit o úspěšném kontaktování osob a spolupráci s mnoha organizacemi. Úspěchy tohoto projektu vidíme díky velkému zájmu účastníků, a proto byl nábor do Transferu prodloužen.

Pro více informací můžete sledovat facebook Transfer Ústí nad Labem nebo nás kontaktujte:

Tereza Hajdúová, 739 220 904, tereza.hajduova@clovekvtisni.cz 

Lenka Kratochvílová, 739 220 769, lenka.kratochvilova@clovekvtisni.cz

 

Autor: Tereza Hajdúová, Osobní poradce v oblasti zaměstnanosti

Související články