V Gruzii poskytujeme ochranné pomůcky lidem s postižením

Publikováno: 13. 5. 2020 Doba čtení: 2 minuty
V Gruzii poskytujeme ochranné pomůcky lidem s postižením
© Foto: Archiv ČvT

V Gruzii bojujeme s koronavirem a nezapomínáme ani na lidi, kteří bývají na okraji společnosti. Domluvili jsme se s agenturou SlovakAid a za peníze od slovenské vlády pomáháme lidem s postižením.

Vedoucí mise v Gruzii Dion Battersby a Zuzana Pálošová ze slovenské ambasády v Gruzii se sešly začátkem května v hlavním městě Tbilisi, aby agentuře ATIP předaly ochranné pomůcky proti koronaviru. Pomůžou předcházet nemoci COVID-19 mezi klienty a zaměstnanci domovů pro lidi s postižením. Právě ti jsou považováni za infekcí ohroženou skupinu. Ve spolupráci s Člověkem v tísni agentura ATIP rozdá ochranné pomůcky 178 klientům a 182 zaměstnancům státních institucí v Dzevri, Dušeti a Martkopi. 

Kromě distribuce masek, rukavic nebo dezinfekce se zaměříme take na osvětu o hygieně a prevenci. Snažíme se, aby se při boji s pandemií na nikoho nezapomínalo. Zároveň upozorňujeme na to, že lidé s postižením jsou v humanitárních krizích často opomíjeni.

"Peníze od SlovakAid nám umožní podpořit agenturu ATIP, která se stará o ty nejohroženější lidi v Gruzii,” říká Battersby. “Zkušenosti z jiných částí Evropy nám ukazují, že jsou to právě obyvatelé institucí, které COVID-19 zasahuje nejvíce. To jen opět vrhá světlo na důležitost procesu de-institucionalizace,” dodává. Snažíme se o to, aby obyvatelé ústavů a jiných velkých institucí mohli žít v chráněném komunitním bydlení, které je důstojnější a dává lidem větší možnost se realizovat.

Darováním ochranných pomůcek přispíváme ke strategii gruzínské vlády, která se při boji s koronavirem snaží nezapomínat ani na lidi na okraji společnosti. 

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Ramazi Chichinadze, Communication officer

Související články