V srpnu vítáme nové děti v bílinském předškolním klubu

Publikováno: 1. 8. 2016 Doba čtení: 2 minuty
V srpnu vítáme nové děti v bílinském předškolním klubu
© Foto: Lenka Musilová

V bílinské pobočce společnosti Člověk v tísni funguje již mnoho let předškolní klub. A co vlastně takový předškolní klub je? 

Tato služba je zaměřená na děti, které z různých důvodů nenavštěvují mateřskou školu, a nabízí tak rodičům pomoc při přípravě dětí na vstup do mateřských či základních škol. V předškolním klubu učíme děti k samostatnosti, ale zároveň i k práci ve skupině a zapojení se do kolektivu. Předáváme jim nové vědomosti a znalosti přiměřené k jejich věku.

Náš předškolní klub funguje od pondělí do čtvrtka od 08:00 do12:00 hodin a režim je velmi podobný jako v mateřských školách. Správný vývoj dětí podporujeme řízenými činnostmi, ale také volnou hrou. V předškolním klubu také spolupracujeme s rodiči a ukazujeme jim, jak se s dětmi správně učit a že předškolní výchova je velmi důležitá a usnadňuje dětem vstup na základní školu. Během roku také s dětmi navštěvujeme místní mateřské školy, kde probíhají adaptační dny. Děti tak mají možnost poznat režim v běžných školkách a také se zapojit do kolektivu dětí, které neznají.

Tato služba je poskytována zdarma. Požadujeme jen, aby dítě mělo vlastní přezůvky, svačinu s pitím a ručník, a předpokládáme, že rodiče budou své dítě do předškoly doprovázet pravidelně a včas J.

Od 1. srpna 2016 přijímáme do předškolního klubu bílinské pobočky Člověk v tísni, o. p. s., Teplická 555, nové děti ve věku od 3 do 6 let.

Stále máme volná místa. Proto, chcete-li zjistit podrobnější informace, či máte-li zájem o umístění vašeho dítěte do předškolního klubu, navštivte nás. Rádi vám zodpovíme vaše dotazy, případně vašeho syna či dceru do klubu zapíšeme.  

Zápis do předškolního klubu

Autor: Zuzana Tomičová, Pracovnice předškolního vzdělávání

Související články