Vánoce, Vánoce přicházejí

Publikováno: 7. 12. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Vánoce, Vánoce přicházejí
© Petra Křiklavová

A tak zase po roce máme tady Vánoce a s nimi i ten krásný čas, který dává prostor naší kreativitě a uměleckým vlohám. V našem Předškolním klubu Jeden svět Chodov  (dále jen PK Chodov) jsme již tradičně dali prostor maminkám dětí, které ho navštěvují. Pro maminky jsme uspořádali kreativní workshop s výrobou adventních věnců. Maminky se nejen dozvěděly spoustu zajímavostí týkajících se adventního času, ale také se naučily vyrobit si adventní věnec. Pod vedením zkušené lektorky vznikly opravdu nádherné kousky. Samotné maminky se divily, že jsou tak šikovné. A jaká nádhera vznikla pod jejich rukami. Hrdě si své věnce odnášely domů, aby s nimi ozdobily Vánoční stůl. 

A možná to může vypadat, že jsme přes záři adventních věnců a šikovnost maminek zapomněli na děti, ale tak to není. Pro děti jsme v našem PK Chodov připravili také Vánoční tradiční tvoření. A to tvoření perníčků a nepečeného cukroví. Děti připravené perníčky nejen zdobily, ale také velmi rády ochutnávaly. Z nepečeného cukroví jsme se věnovali kuličkám obaleným v kokosu, dále tvorbě hříbečků a ježečků. Také jsme se pokusili vyrobit několik tučňáků. A tímto způsobem nám vznikla v našem PK Chodov taková malá sladká zoologická zahrada.

Díky těmto aktivitám jsme se pěkně nachystali na nadcházející svátky a těšíme se na Vánoční pohodu u společného posezení při Vánoční besídce a rozdávání dárečků, které nám ježíšek nadělí pod náš krásně nazdobený stromeček.

A protože náš Předškolní klub je teď před Vánoci plný lásky a radosti, posíláme jí všem, kdo čtou tyto řádky. Přejeme vám mnoho štěstí a zdraví v Novém roce.

Předškolní Klub Chodov je součástí projektu K.O.Z.A. - Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace

Autor: Petra Křiklavová, Pracovník Předškolního klubu Chodov

Související články