Vodácký kurz Na Berounce

Publikováno: 23. 8. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Vodácký kurz Na Berounce
© Foto: Aneta Budová

Když je něco dobré, je fajn to zopakovat…a když je to skvělé- není na tom potřeba ani tolika měnit.

A tak jsme po roce zase naložili lodě a veškeré vybavení a jako parta poskládaná z několika různých pracovišť (Rokycany, Chomutov, Praha a Beroun) jsme se v rámci karierního poradenství projektu Kompakt vydali opět na vodu.


Veškerá logistika a spolupráce zúčastněných poboček proběhla bravurně a tak se ani nikde nikdo nezapomněl, všichni a se vším dorazili na místo určení a už v pondělní poledne jsme na sebe brali vesty a sedali do lodí v Liblíně na Kobylce. Naši vodáckou výpravu provázelo počasí téměř tropické a tak po úvodní seznamovačce a pár slovech vodácké teorie, nebylo proč otálet. Nikdo neměl výhrady ani k soutěžím a průpravě, která vesměs končila „cvaknutím“- v tomto počasí spíše kýženou odměnou.

Parta se sešla vskutku výborná, posádky lodí se utvořily téměř samy a od prvního dne fungovala domluvená pravidla, až by nejednomu kariérnímu poradci srdce zaplesalo.


A jak tedy jinak zahájit vodácké putování než večerním buřtováním s kytarou. Báječně unavený slunečný začátek za nám a zítra hurá po proudu- vstříc jezům, peřejím, přenášení, výzvám a vodáckému zdokonalování to vše pod taktovkou zkušeného vodáckého instruktora.


Od prvního dne už se nikdo na vodě netočí, necouvá, nepadá- všechno jde jak po másle- tedy- po vodě a tak není problém si v mezičase rozdělit úkoly ohledně stavby tábora ani vodácké kuchyně. A ještě nám zbývá čas na řádění na paddleboardech a výlet na jezírka, vše zakončeno křtem při vodáckém rituálu.

Při posledním ohni ve Skryjích si všechny znalosti proklepneme testíkem, ale také náležitě oceníme každého zvlášť za jeho specifický přínos celé výpravě.


Báječné pětidenní putování končíme v křivoklátském podhradí, loučíme se na nádraží v Roztokách a je jasné, že opět se navázala nová přátelství, že tu každý z nás tomu dalšímu něco předal…že cesta z města dokáže z těhlech mlaďochů začít uplácávat hotové lidi…

Je na co vzpomínat a z ohlasů je jasné už teď, že se i na co těšit….

Tak snad zas příští rok ahoooj na vodácké výpravě- když dá projekt a počasí- nic nás nezastaví :-) 

Autor: Aneta Budová, Koordinátor Podpory vzdělávání ,Kariérní poradce

Související články